Kontaktai
2014.06.06

vUTM – sprendimas, kaip apsisaugoti nuo kompleksinių grėsmių daug neinvestuojant

Naujienos

Šešėlinio kibernetinio pasaulio aktyvumas paskutiniu metu kelia mažai abejonių. Po to, kai nuo jo atstovų nukentėjo didieji šalies portalai, ši tema įšoko į pirmuosius žiniasklaidos ir politikų pranešimų ešelonus, nors su aktyviomis atakomis interneto paslaugų teikėjai, ne tokios pastebimos bei išgarsėti nepageidaujančios įmonės, susidurdavo ir anksčiau.

Kibernetinių pavojų priežastys yra gana lengvai suvokiamos – bitai ir baitai, srūvantys tinklais, dūzgiančios tarnybinės stotys ir kompiuteriai kuo toliau, tuo daugiau neša svarbios informacijos, sukuria ekonominės vertės. Vaizdžiai tariant, kibernetiniame pasaulyje daugėja pinigų įvairiomis jų formomis, tad atsiranda daugiau ir norinčių jų pasigviešti nelegaliais būdais. Tai gerai iliustruoja ir IT saugos sprendimų rinkos augimas. MarketsandMarkets prognozuoja, kad IT saugos sprendimų rinka kasmet iki 2017 metų augs vidutiniškai po 11,3 proc. ir pasieks 120,1 mlrd. JAV dolerių apimtį.

Auga tinklo perimetro apsauga

Vis dėlto skaitmeninio pasaulio grėsmės verslui tampa vis universalesnės – tai ne tik virusai, įsilaužimai, elektroninio pašto šiukšlės, šnipinėjančios, kenkiančios programos ir apkrėsti, suklastoti interneto puslapiai, bet dažnai ir jų deriniai, pagardinti socialinės inžinerijos metodais bei nutaikyti į konkrečius adresatus. Be to, grėsmių šaltinis – nebūtinai svetimas ir priešiškas išorinis pasaulis. Tyčinis ar netyčinis informacijos nutekinimas gali būti kur kas nuostolingesnis, nei visų išorinių grėsmių poveikis.

Šios bėdos, anot Cyberoam atstovo Baltijos šalyse Justino Valentukevičiaus, tik aštrės, nes organizacijose vis daugiau įrenginių turės savo adresus ir bus „matomi“ išoriniame tinkle – internete. Be to, nepaliaujamai auga asmeninių, atsineštų į darbą ir jame naudojamų, prie organizacijų vidaus tinklų jungiamų išmaniųjų įrenginių.

Internete gausėjant pagundų, organizacijoms tenka spręsti ir grėsmių produktyvumui problemas. Paprasčiau sakant, jeigu žmogaus valia per silpna, kaip jam sutrukdyti darbo metu naudotis Facebook ar vartyti internetinę spaudą? Paskutinės apklausos, atliktos cvmarket.lt duomenimis, tokia veikla vidutiniškai iš vieno darbuotojo atima apie 33,6 minutės darbo laiko per dieną ir visiems Lietuvos darbdaviams per metus šios minutės virsta į 70 mln. litų.

Norint apsisaugoti nuo šių grėsmių, nepakanka įdiegti antivirusines programas, pastatyti ugniasienes ar sudaryti draudžiamų puslapių sąrašus. Kai grėsmės yra kompleksinės bei plataus profilio, tokia pati turi būti ir apsauga. Dėl šios priežasties sparčiausiai auganti IT saugos priemonių grupė – tinklo perimetro apsaugos (angl. Unified Threat Management – UTM) sprendimai. Kaip sufleruoja angliškas pavadinimas, jie apima įvairias saugos priemones – apsaugos nuo įsilaužimų, DDoS atakų, el. pašto šiukšlių, tinklo antivirusinę, interneto turinio filtravimo sistemas, ugniasienę, virtualaus privataus tinklo ir kitas papildomas priemones.

Konsultacijų įmonė Frost & Sullivan prognozuoja, kad tinklo perimetro apsaugos sprendimų rinka iki 2016 metų kasmet augs po 17,3 proc. 2016 metais jos pajamos turėtų siekti 2,833 mlrd. JAV dolerių – per 7 metus rinka turėtų išaugti daugiau nei dvigubai. Tos pačios Frost & Sullivan analitikų teigimu, UTM sprendimų augimas siejamas su tuo, kad įsilaužimai tampa sofistikuoti, auga BYOD tendencija, įmonių tinklus apkrauna el. pašto šiukšlės.

UTM sprendimai, kaip pažymi Frost & Sullivan, yra ypač populiarūs tarp mažesnių (Lietuvos masteliais – vidutinių) įmonių bei didelių organizacijų, turinčių daug atskirų, nutolusių padalinių. Tai lemia gana esudėtingas konfigūravimas, visų priemonių pasiekiamumas per vieningą sąsają, galimybė sutaupyti vietos ir energijos išteklių.

Virtualūs sprendimai nenusileidžia techninei įrangai

Vis tik reikia pripažinti, jog nemažai įmonių vengia iškart investuoti į įrangą daug lėšų ir dar samdyti specialistus, gebančius ją prižiūrėti. Kai kurios bendrovės tiesiog tam neturi resursų.

Reaguodami į tokias tendencijas, IT saugos priemonių kūrėjai ir sprendimų siūlytojai imasi jau išbandyto ir pasitvirtinusio kelio – debesų kompiuterijos paslaugų. Vietoje to, kad būtų perkama įranga, konfigūruojamos sistemos ir samdomi specialistai, bendrovės UTM sprendimus, gebančius apsaugoti visą įmonės tinklą, gali gauti kaip paslaugą – virtualią tinklo perimetro apsaugą (vUTM). Be didelių investicijų įgyjama aukščiausių standartų apsauga, pasižyminti tomis pačiomis savybėmis, kaip ir techninė įranga, dažnai pastarąją dar ir pranokstanti patikimumu, nes veikia aukšto pateikiamumo ir saugiuose duomenų centruose.

Nors vUTM dalis bendroje UTM sprendimų struktūroje nėra didelė, tačiau jai prognozuojamas labai įspūdingas augimas, atskleidžiantis tokios paslaugos potencialą. Frost & Sullivan teigimu, iki 2016 metų vUTM sprendimų segmentas turėtų kasmet didėti po 37,4 proc. ir jo apimtis išaugti 2011-2016 metų laikotarpiu 5 kartus.Tokio augimo priežastys – ir jau aptartos ekonominės, ir technologinės.  Augant virtualizacijos laipsniui, reikia sprendimų, padedančių apsaugoti virtualiąsias mašinas ir tinklus. Be to, vUTM sprendimą paprasta plėsti augant verslui, galima greitai įdiegti.

vUTM – prieinamas apsaugos sprendimas

Lanksčias vUTM paslaugas, pagrįstas vienos inovatyviausių Cyberoam įmonės sprendimais, Lietuvos klientams jau teikia ir Baltnetos komunikacijos.

„Tai debesų kompiuterijos pagrindu veikiantis sprendimas, išnaudojantis visus debesų privalumus: aukštą pateikiamumą, kurį garantuoja mūsų duomenų centras, greitą diegimą, galimybę didinti ar mažinti reikalingus resursus“, – teigia Baltnetos komunikacijų rinkodaros skyriaus vadovas Modestas Ancius.

Baltnetos vUTM paslaugos klientu gali būti bet kuri organizacija, turinti bet kurio tiekėjo interneto ryšį ir nesvarbu, kur stovi jos serveriai. vUTM veikia nuotoliniu būdu – tereikia visus įmonės tinklo duomenų perdavimo ryšius su išore saugiu duomenų perdavimo tuneliu nukreipti per Baltnetos komunikacijų duomenų centrą. Čia esanti įranga, kurioje įdiegtas Cyberoam vUTM sprendimas, šį srautą atitinkamai filtruos, analizuos ir apsaugos nuo grėsmių. Visi klientai gauna visą sistemos funkcionalumą, o kainodara priklauso tik nuo maksimalaus vartotojų – darbo vietų – skaičiaus.

„Mūsų kainodara nuo techninės ugniasienių nuomos sąlygų skiriasi tuo, kad vUTM paslaugos atveju nereikia prisiimti ilgalaikių įsipareigojimų“, – pabrėžia M. Ancius. – „Be to, norint užsitikrinti aukštą pateikiamumą, kai perkamos ar nuomojamos fizinės ugniasienės, tektų įsigyti bent du ugniasienės įrangos komplektus. Baltnetos vUTM aukštą pateikiamumą garantuoja net ir pats pigiausias planas“.

Kaip išsaugoti produktyvumą jo nepakertant?

Įvairūs ribojimai, filtrai, draudimai ir įmonių politikos padeda darbuotojo veiklą kompiuteriu sustatyti į pakankamai griežtus rėmus. Tačiau egzistuoja ir kita medalio pusė – komunikacijos būdams sparčiai keičiantis bei evoliucionuojant, ribojimai tam tikrose situacijose ima riboti efektyvumą. Galų gale skiriasi ir žmonių darbo pobūdis.

Sistema veikia identifikuodama konkretų vartotoją, o ne kompiuterį ar IP adresą ir taiko specifiškai jam ar grupei, kuriai jis priklauso, sudarytas saugos taisykles.

„Kartais galbūt nėra būtina uždrausti naudoti, pavyzdžiui, viso Facebook. Galima uždrausti naudoti tik Facebook pokalbius arba žaidimus. Baltnetos vUTM geba tai atskirti ir atitinkamai pagal taisykles elgtis“, – aiškina M. Ancius. – „Taip pat nebūtina drausti visos Gmail paslaugos, bet galima neleisti įkelti ir siųsti failų per Gmail“.

Įmanoma valdyti ir MSN, Yahoo Messenger pašnekovų ratus, t. y. sudaryti nepageidaujamų adresatų sąrašus, kontroliuoti Skype programos naudojimą. Naudojant Baltnetos vUTM, galima išskirti interneto srautus pagal tam tikras programas arba vartotojus. Tai aktualu, kuomet reikia greitai perduoti didelius kiekius svarbios informacijos, užtikrinti tolygų ir stabilų darbą su nutolusiomis duomenų bazėmis, surengti vaizdo konferenciją ir panašiai.

Pasisekimas ir Lietuvoje 

Baltnetos vUTM paslauga rinkoje unikali ir tuo, kad turi funkcionalų analizės ir ataskaitos modulį. Klientai gali stebėti įvairius procesus: kurie biuro kompiuteriai yra apkrėsti, kurie gauna daug el. pašto šiukšlių, kurie yra atakuojami, kokios populiariausios naudojamos programos, naršomų tinklalapių kategorijos, aktyviausi vartotojai ir panašiai. Turint tokią informaciją, pateikiamą įvairiais pjūviais, galima išmaniai ir pagrįstai planuoti naujas, keisti esamas saugos taisykles.

Baltnetos vUTM sprendimo sėkmė rodo, kad Lietuvos įmonės jau pribrendo šioms paslaugoms. Nors vUTM paslauga pristatyta dar neseniai, jos klientų skaičius priartėjo prie kelių dešimčių, tarp jų lizingo, draudimo, mažmeninės prekybos tinklų, IT bendrovės.

Ekspertinė įžvalga Roges ruošk vasarą, ratus – žiemą. Pasiruoškite NIS2!
Lieka pusmetis iki Tinklo ir informacinių sistemų saugumo direktyvos (angl. Network and Information Systems, NIS) starto Lietuvoje. Atnaujintą NIS2 variantą į Lietuvos teisės aktus numatyta... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Sėkmingai valdomas IT ūkis – įvertintos rizikos ir aiškus planas
„DOJUS group“ yra viena didžiausių žemės ūkio technikos pardavėjų, kurioje dirba apie 330 darbuotojų. Grupei priklausančios įmonės veikia tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje, yra savo srities lyderės,... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Atsarginės kopijos padės išvengti didelių nuostolių
Kovo 31-ąją minima Pasaulinė atsarginių kopijų diena, kuri primena visiems, jog atsargines kopijas reikia kurti nuolat. Tai turi būti verslo įprotis, apsaugantis nuo didelių nuostolių. Daugiau
Ekspertinė įžvalga Dirbtinis intelektas ir RPA – verslo kasdienybę užkariavusios technologijos. Kuo panašios ir kuo skiriasi?
Mus supančią technologijų aplinką tikrai galima vadinti greičiausiai besivystančia ir sparčiausiai besikeičiančia per daugelį metų, o tokius terminus kaip dirbtinis intelektas (AI) ar robotinių... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Centralizuotas slaptažodžių valdymas: kam jo reikia ir kokias rizikas jis eliminuoja?
Verslui susiduriant su įvairiomis išorinėmis ir vidinėmis kibernetinėmis grėsmėmis, kryptingai taikoma ir visą organizaciją apimanti IT saugumo politika įgauna vis didesnę svarbą. Viena iš tokios... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Įdiegtas SDN sprendimas „Delano“ tinklo saugumą pakėlė į aukštesnį lygį ir užtikrino sklandesnę kasdienę veiklą
Kavinių ir restoranų tinklus visoje Lietuvoje valdanti bendrovė „Delano“ ieškojo efektyvaus vidinio tinklo valdymo sprendimo, kuris užtikrintų stabilesnį veikimą ir suteiktų daugiau lankstumo... Daugiau
Ekspertinė įžvalga „Baltnetos“ siūlomos klientų patirties valdymo platformos „Genesys Cloud CX“ pranašumai
Prieš gerą dešimtmetį didžioji dalis verslų klientus aptarnaudavo telefonu ir e. paštu. Šiandien geram klientų aptarnavimui to nepakanka. Savo srities lyderiai klientus konsultuoja per įvairius... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Reikalavimai šiuolaikinėms aplikacijoms ir Kubernetes platformos nauda
Šiandien greitai kintantiems verslo poreikiams aptarnauti vis dažniau pasitelkiamos konteinerizuotos aplikacijos. Kaip rodo „Baltnetos“ patirtis, šio tipo aplikacijos geriausiai atitinka keliamus... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Įmonės duomenų perkėlimas į debesų infrastruktūrą: ką svarbu žinoti?
Vis daugiau šalies įmonių savo IT sistemas nusprendžia iš dalies ar visa apimtimi perkelti į debesijos infrastruktūrą. Tai padeda pasiekti kelių tikslų – padidinti saugumą ir apsaugoti jautrius... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Kaip padidinti įmonės duomenų saugumą su „Microsoft“ įrankiais
Organizacijos duomenų ir informacijos saugumas jau ilgą laiką yra svarbi ir aktuali tema. Konsultuodami verslo įmones pastebime, kad jos diegia įvairius saugumo sprendimus, tačiau visos nemokamos... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Nauja „Baltnetos“ pasiūlyta vizija paremtas „Finėjo“ IT ūkis prisideda prie viso verslo sėkmės
Daugelį metų logistikos bendrovė „Finėjas“ laikėsi organiško požiūrio į IT ūkio plėtrą, o specialistų pagalbą pasitelkdavo tik tuomet, kai susidurdavo su įprastą veiklą sutrikdančiomis problemomis.... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Internetinės vaistinės manovaistine.lt infrastruktūros problemas išgydė Kubernetes sprendimas
Viena didžiausių Lietuvoje nereceptinių vaistų, maisto papildų ir kosmetikos internetinė vaistinė www.manovaistine.lt ilgą laiką veikė... Daugiau
Aktualijos Kas yra „Wi-Fi 6“ kartos ryšys ir kokias galimybes jis atveria
Belaidžio ryšio standartas, vadinamas anglišku trumpiniu „Wi-Fi“, pirmą kartą vartotojams buvo pristatytas 1997-aisiais. Šiandien be jo neįsivaizduojami praktiškai jokie mobilieji skaitmeniniai... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Kaip efektyviai valdyti organizacijos tinklą nutolusiuose padaliniuose?
Įmonės ir kitos organizacijos, turinčios nuotolinių padalinių visoje šalyje, dažnai susiduria su klausimu, kaip užtikrinti efektyvų tinklo resursų valdymą, bendrą saugumo standartų lygį, savalaikį... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Nauja SDN paslauga padėjo UAB „Corpus A“ unifikuoti tinklą ir pagerinti jo saugumo lygį
Profesionalias valymo ir pastatų ūkio valdymo paslaugas teikianti bendrovė „Corpus A“ turi padalinių didžiuosiuose šalies miestuose. Augant verslo apimtims ir didėjant reikalavimams sklandžiam... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Ką verta žinoti apie kompiuterizuotų darbo vietų priežiūrą?
Šiandien verslo ir kitose organizacijose kur kas daugiau dėmesio sulaukia strateginio lygio IT sprendimai, pavyzdžiui, įmonės valdomų duomenų migracija į debesijos sprendimus ar IT infrastruktūros... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos „Baltneta“ pasirūpino patikimu ryšiu „GG Arenoje“ ir rado alternatyvą vėluojančiai įrangai
Į viena didžiausių e. sporto arenų regione „GG Arena“ lankytojai ateina pasimėgauti individualiai ar grupėje žaidžiamais „Counter-Strike“, NBA, FIFA ir kitais žaidimais. „GG Arena“ įkūrėjas ir... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos „Baltnetos“ ekspertiškumas prisidėjo prie sklandesnių „Daisenos“ verslo procesų
Didmenine prekyba maisto produktais, gėrimais ir tabako gaminiais užsiimanti „Daisena“ aptarnauja prekybininkus Baltijos šalyse. Tam, kad užsakytos prekės laiku pasiektų prekybos vietas,... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Įmonės tinklo saugumas: pagrindinės klaidos ir kaip jų išvengti
Metų pabaigoje paskelbta „Accenture“ studija parodė, kad per 2021 m. viena įmonei teko 270 kibernetinių atakų, kas yra trečdaliu (31 proc.) daugiau nei 2020 m. Vidinis įmonės tinklas yra kritiškai... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Iš pagrindų atnaujinusi IT infrastruktūrą UAB „Lemona“ įsitikino visapusio sprendimo verte
Elektronikos prekėmis Baltijos šalyse prekiaujanti „LEMONA electronics“ nusprendė atnaujinti visą naudotą serverių infrastruktūrą ir įdiegti modernius tinklo valdymo sprendimus. Bendrovė pasirinko... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Ilgametės partnerystės pagrindas – gebėjimas pasiūlyti teisingus sprendimus
„Bunastos“ įkūrėjas ir direktorius Jurgis Adomavičius sako: „Baltnetos“ DNR yra pasiūlyti klientui reikiamą sprendimą ir išspręsti susidariusią problemą greitai ir laiku. Džiaugiamės pasirinkę... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Dedikuoti serveriai: kuo jie išsiskiria, kas juos renkasi, kada jie pasiteisina?
Dedikuoti serveriai yra vienas iš debesų paslaugų tipų, kuris suteikia galimybę klientui naudotis duomenų centre patalpintais jam priskirtais serveriais ir jų resursais. Toks sprendimas turi kelis... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Avarinio atkūrimo planas kaip konkurencinis pranašumas
Plečiantis naudojamų IT sistemų spektrui ir augant jų įtakai sklandiems kasdienės veiklos procesams, vis daugiau šalies įmonių nusprendžia sudaryti avarinio atkūrimo (angl. Disaster Recovery, DR)... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Komunikacijos platforma padėjo integruoti kanalus ir pagerinti klientų aptarnavimą
Elektroninės prekybos maisto produktais ir kasdienėmis prekėmis pradininkė „Barbora“ ieškojo būdo savo klientų aptarnavimo komandos efektyvumui padidinti. Tūkstančius užsakymų per dieną įvykdančios... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Pasirinko lankstų debesų kompiuterijos sprendimą augimo šuoliui
Inovatyvią darbo paieškų ir atrankų sistemą kuriantis startuolis „NO-CV“ siekė užsitikrinti, kad jo sistemos galėtų aptarnauti išaugusį vartotojų srautą. Tam buvo pasirinktas „Baltnetos“ duomenų... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Gera pradžia – pusė darbo: už ką atsakingas naujasis „Baltnetos“ Paslaugų įdiegimo skyrius?
Atnaujinę išmaniojo telefono operacinę sistemą ar pamėgtą programėlę dažnai atrandame naujų funkcijų, o kartais tenka išmokti kitaip atlikti tam tikrus veiksmus. Jei ko nors nežinome ar susiduriame... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Stiprus slaptažodis: kaip ji susikurti ir kur saugoti?
Pasaulinė slaptažodžių diena, minima pirmą gegužės ketvirtadienį, turėtų visiems priminti atnaujinti savo slaptažodžius į saugesnius. Statistika rodo, kad lengvai atspėjami slaptažodžiai – itin... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Patikėjo visapusę IT sistemų priežiūrą
Beveik tris dešimtmečius vaistų ir vaistinių preparatų platinimu Lietuvoje užsiimanti „Armila“ patikėjusi savo vidinių IT sistemų priežiūrą „Baltnetai“ ne tik padidino darbuotojų darbo našumą, bet... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Viena saugumo spraga – trys kirčiai
Klientų asmens duomenys yra itin svarbus įmonės turtas – šį faktą įstatymais apibrėžė prieš beveik dvejus metus Europos Sąjungoje įsigaliojęs Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas ir savo kailiu... Daugiau
Aktualijos Debesų kompiuterijos naudojimas įmonėse: Lietuva tarp ES vidutiniokių
Debesų kompiuterijos galimybės prieinamos jau gerą dešimtmetį. Daugybė skaitmeninių paslaugų, prie kurių esame įpratę kaip vartotojai, pavyzdžiui, socialiniai tinklai, interneto bankai ar biuro... Daugiau
Aktualijos Kaip išsirinkti patikimą duomenų centro paslaugų teikėją?
Praėjusių metų pradžioje užklupusi pandemija gerokai pagreitino verslo procesų skaitmenizaciją ir perkėlimą į debesis. Kelis kartus padidėjus internetu teikiamų paslaugų paklausai įmonės per trumpą... Daugiau
Naujienos Vinted iš Baltnetos nuomojasi pustrečio šimto serverių
Vieną didžiausių duomenų centrų infrastruktūrų šalyje valdanti bendrovė Baltneta teiks dedikuotų serverių nuomos ir kolokacijos paslaugas didžiausiai Europoje internetinei naudotų mados prekių... Daugiau
Naujienos Lietuvos geležinkeliai kritinės svarbos eismo valdymo įrangą talpins Baltnetos duomenų centre
Duomenų centrų paslaugas teikianti bendrovė Baltneta ir Lietuvos geležinkeliai sudarė 3 metų trukmės sutartį dėl duomenų centro ploto nuomos, kur bus talpinama naujos kartos GSM-R ryšio įranga.... Daugiau
Naujienos Baltnetos duomenų centrams suteiktas PCI DSS sertifikatas
Baltneta – pirmoji duomenų centrų valdytoja Lietuvoje, gavusi mokėjimo kortelių duomenų apsaugos sertifikatą PCI DSS v3.2.1 (Level 1), patvirtinantį, kad bendrovės duomenų centruose gali būti... Daugiau
Aktualijos Microsoft 365 sprendimas didesniam saugumui
Kibernetinio saugumo ir įsilaužimų į įmonių sistemas statistika kalba pati už save – žmogiškosios klaidos yra neišvengiamos ir dažnai vaidina nemenką vaidmenį duomenų praradimo atveju. Daugiau
Naujienos Daugiau galimybių su Tellq Multi
Šiais metais patogus ir efektyvus verslo komunikacijos su klientais organizavimas tapo itin aktualus, todėl mes susikoncentravome į Tellq Multi sistemos funkcionalumo plėtimą, dizaino atnaujinimą... Daugiau
Aktualijos Baltnetos veiksmai COVID-19 viruso pandemijos metu
Veiklos tęstinumo plane mes esame numatę, kaip dirbsime visuotinės pandemijos metu. Tai leido pradėti taikyti numatytas tvarkas tą pačią dieną, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) COVID-19... Daugiau
Naujienos Lietuvos informacinių technologijų kompanijos vienijasi dėl švarios interneto aplinkos
Šiandien, visame pasaulyje minint Saugesnio interneto dieną, Lietuvos elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjai jungiasi prie Memorandumo dėl švarios interneto aplinkos ir tokiu būdu... Daugiau
Naujienos Baltneta užbaigė 3 mln. eurų vertės duomenų centro plėtros etapą
Bendrovė Baltnetos komunikacijos oficialiai užbaigė antrą Liepkalnio duomenų centro plėtros etapą, kuris leis du kartus išplėsti jos valdomo duomenų centro pajėgumus. Į šį plėtros etapą bendrovė... Daugiau
Naujienos Baltnetos pajamos augo 10 proc., pelnas – beveik trečdaliu
Bendrovė Baltnetos komunikacijos per 2018 m., palyginti su ankstesniais metais, savo pajamas padidino daugiau kaip 10 proc. – iki 11,8 mln. eurų. Grynasis bendrovės pelnas, išaugęs 31 proc.,... Daugiau
Naujienos Baltneta sėkmingai įgyvendino sprendimą, kuris pagerins interneto ryšio kokybę visoje Lietuvoje
Bendrovė Baltnetos komunikacijos sukūrė didžiausią apsikeitimo duomenimis mazgą Balt-IX (angl. Internet Exchange) Baltijos šalyse, vienijantį 41-ą narį. Šiuo interneto infrastruktūros sprendimu jau... Daugiau
Naujienos Į didžiausio Lietuvoje duomenų centro statybas Baltneta investuoja 3 mln. eurų
Bendrovė Baltnetos komunikacijos pradėjo Vilniuje esančio Liepkalnio duomenų centro plėtrą, į kurią numatyta investuoti apie 3 mln. eurų. Užbaigus naujo pastato statybas, kuriame bus galima... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Ransomware atakos – kas tai ir kodėl turėtumėte apie jas žinoti?
Daugiau nei prieš 40 metų Microsoft vadovas Bill Gates įkūrė bendrovę su tikslu aprūpinti kiekvienus namus kompiuteriu. Tai jam tikrai pavyko, bet su tobulėjančiomis technologijomis, naujomis... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Nepraleiskite nė vieno skambučio su Tellq
Kiekvienas verslas žino, kad vienas praleistas skambutis lygus vienam prarastam potencialiam klientui. Išspręskite praleistų ir neatskambintų skambučių problemą su Tellq! Daugiau
Aktualijos Kinams neužtenka superkompiuterių – metų pabaigoje sukurs galingiausią pasaulio kompiuterį
Technologijoms, kaip ir tobulumui, nėra ribų. Rinkdamiesi sau patinkantį kompiuterį, turbūt visada ieškote kuo galingesnio ir spartesnio. Tą patį daro ir įvairūs superkompiuterių centrai pasaulyje... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Perdavė IT infrastruktūros valdymą ir nesigaili
Du dešimtmečius bankinių informacinių sistemų sprendimus kurianti ir diegianti UAB Forbis (Forbis) ryžosi pokyčiams ir savo IT infrastruktūrą, įsigijusi resursų nuomos ir serverių talpinimo duomenų... Daugiau
Naujienos Baltnetos komunikacijos pelną investuos į duomenų centrą
Norvegų kapitalo grupės Atea užpernai įsigyta UAB Baltnetos komunikacijos skaičiuoja augančius pardavimus ir pelną. Daugiausia pajamų įmonei suneša ir sparčiausiai auga – apie 50% per metus –... Daugiau
Aktualijos Facebook duomenų centras: pro akis nepraeis joks oro gūsis
Teikti paslaugas milijonams vartotojų internetu nėra paprasčiausia užduotis, ypač turint omenyje suvartojamą elektros energiją. Daugeliui duomenų centrus valdančių įmonių tai – didžiausias galvos... Daugiau
Aktualijos 54 terabitų per sekundę greitis po vandeniu
54 terabitų per sekundę greitis paprastam vartotojui gali skambėti kaip iš fantastinės knygos, tačiau tai jokia išgalvota istorija. Dar įspūdingiau tai, kad tokios infrastruktūros atidarymo proga... Daugiau
Aktualijos Laikmena, saugosianti duomenis ilgiau nei gyvuoja visata
Ar kada jaudinotės dėl to, kad pritrūks atminties išorinėje duomenų laikmenoje ir nuolat teks ištrinti dalį joje esančių failų? Sautamptono universiteto mokslininkai sukūrė laikmeną, kurios... Daugiau
Aktualijos Interneto greitis, kurio pakaks visiems
Turbūt dažnas iš mūsų kalbėdamas apie internetą, pirmiausia užsimena apie jo greitį. Praėjo laikai, kai prie žiniatinklio jungėmės naudodami telefono liniją ir dabartinis šviesolaidis dažniausiai... Daugiau
Aktualijos Įdomieji duomenų centrai: Star Trek įkvėptas statinys Švedijoje
Dar 2014 m. rašėme apie duomenų centrų paslaugas teikiančią bendrovę Bahnhof ir jos duomenų centrą 30 metrų po žeme Pionen, kuris labiau primena Džeimso Bondo filmavimo aikšteles, nei įprastus... Daugiau
Aktualijos Kaip dirbtinis intelektas atkeliauja į duomenų centrus
Dirbtinio intelekto valdomos sistemos geba apmokyti save, analizuodamos turimą informaciją ar praeityje atliktus veiksmus. Turbūt daugelis girdėjo, kad tokiu pačiu principu IBM kompiuteris DeepBlue... Daugiau
Aktualijos Kai greitis svarbus ne tik trasoje, bet ir už jos ribų
Nereikia būti dideliu ekspertu konstatuojant faktą, kad greitis Formulės 1 automobilių lenktynėse yra vienas iš svarbiausių faktorių finišo liniją kertant pirmam. Tačiau ne tik lenktyniniai bolidai... Daugiau
Aktualijos Kuo skiriasi viešas, privatus ir hibridinis debesis?
Viešas, privatus ir hibridinis – daugelis esame girdėję tokius debesų apibūdinimus, tačiau kuo jie konkrečiai vienas nuo kito skiriasi? Trumpai apžvelkime pagrindinius jų skirtumus. Daugiau
Aktualijos 75 % programėlių gali tapti durimis į konfidencialius duomenis
Keli įrenginiai darbo vietoje jau seniai tapo norma. Dažnas iš mūsų į biurą pasiimame ir savo asmeninius planšetinius kompiuterius, išmaniuosius telefonus, pripildytus įvairių programėlių.... Daugiau
Aktualijos Duomenų centras saugomas... Dievo?
Ar nenorėtumėte, kad jūsų duomenis saugotų ne tik solidus betono sluoksnis, bet ir... Dievas? Galima tik spėlioti, ką galvojo Academica duomenų centro inžinieriai, kurie savo centrą įrengė Antrojo... Daugiau
Aktualijos Kodėl laukiame, kol prapuolusi elektra sužlugdys verslą?
Šiandien nemaža dalis bendrovių yra gyvybiškai priklausomos nuo jų IT infrastruktūros. Tačiau vieną dieną bendrovės serveriai, talpinantys svarbius dokumentus bei įvairias kasdieniam darbui... Daugiau
Aktualijos Kodėl kaimynai debesyje kartais triukšmauja?
Kai kalbame apie duomenų centrus ir paminime triukšmaujančius kaimynus (angl. Noisy Neighbor), pirmiausia įsivaizduojame be proto garsiai ūžiančias ar kitokius garsus skleidžiančias tarnybines... Daugiau
Naujienos Baltnetos debesis keliauja į SSD diskus
Savo debesų kompiuterijos infrastruktūrą atnaujinome itin sparčiais standžios būsenos diskais (SSD). Džiaugiamės galėdami pirmieji Baltijos šalyse pasiūlyti rinkai naujos kartos debesų... Daugiau
Aktualijos Įdomieji duomenų centrai: žalioji buvusi NATO bazė
Verne Global savo išvaizda primena eilinį duomenų centrą, tačiau vis tik yra įdomus. Jis ne tik įsikūręs buvusioje NATO bazėje Keblavike (Islandijoje), bet ir yra 100 % žalias, t. y. visa jam... Daugiau
Aktualijos Kaip atrodo internetas?
Ar kada susimąstėte, kaip fiziškai atrodo internetas? Pasaulyje nėra vienos vietos, kurią būtų galima pavadinti interneto pradžios tašku. Tai milžiniškas tinklas, susidedantis iš tūkstančių... Daugiau
Aktualijos Kodėl duomenų centrų valdytojai mieliau lakstytų ant įkaitusių anglių?
Visi duomenų centrai pasaulyje skirstomi į keturias Tier kategorijas. Pirmoji – žemiausia, ketvirta – aukščiausia. Kategoriją lemia duomenų centro konstrukcija, techniniai sprendimai ir dar begalė... Daugiau
Aktualijos Įdomieji duomenų centrai: Džeimso Bondo filmų reinkarnacija Švedijoje
Tęsiame įrašų apie įdomiuosius duomenų centrus seriją. Šįkart persikeliame arčiau namų – į Stokholmą. Čia, buvusiame bunkeryje, 30 metrų po žeme veikia Pionen duomenų centras, kuriame trumpai savo... Daugiau
Aktualijos Dažniausios Lietuvos bendrovių klaidos, daromos migruojant į debesis
Lietuvos verslininkai jau supranta debesų kompiuterijos naudą, tačiau dalis jų vis dar klysta migracijos į debesis procese. Dažniausiai koją pakiša užsibrėžtas tikslas visą infrastruktūrą iškelti į... Daugiau
Aktualijos Įdomieji duomenų centrai: Room 48 – 22 aukštai po žeme
Šiuo įrašu pradedame seriją, kurioje apžvelgsime įdomiausius pasaulio duomenų centrus. Šį kartą: apie JAV bendrovės Iron Mountain duomenų centrą Room 48. Daugiau
Aktualijos Kaip daiktų internetas pakeis duomenų centrus
Daiktų internetas – viena iš technologijų revoliucijų, pakeisiančių mūsų gyvenimą. Taip, šaldytuvai, dulkių siurbliai ir kiti namų įrenginiai, įžengę į internetą, darys nemažą įtaką mūsų kasdieniam... Daugiau
Aktualijos Penkios technologijų pasaulio revoliucijos, keičiančios mūsų gyvenimą
Išmanieji įrenginiai ar duomenų perkėlimas į debesį šiandien yra kasdienybės dalis, nors prieš dešimtį metų tai atrodė kaip utopija. Technologijų pasaulio lyderiai pabrėžia, jog tai tik pradžia, ir... Daugiau