Kontaktai

Kaip išsirinkti patikimą duomenų centro paslaugų teikėją?

2021.03.09

Praėjusių metų pradžioje užklupusi pandemija gerokai pagreitino verslo procesų skaitmenizaciją ir perkėlimą į debesis. Kelis kartus padidėjus internetu teikiamų paslaugų paklausai įmonės per trumpą laiką turėjo gerokai išplėsti savo IT pajėgumus, o tam dažnai buvo pasitelkiamos debesijos paslaugos ir duomenų centrų resursai. Tačiau jei iš pradžių įmonės ieškojo bet kokių duomenų centrų, į kuriuos galėtų perkelti ar išplėsti svarbius procesus, šiuo metu vis daugiau jų kelia reikalavimus atitinkamiems standartams, kurie užtikrintų paslaugų patikimumą ir prieinamumą.

Kaip įsitikinti, kad pasirinktas duomenų centrų paslaugos teikėjas gali užtikrinti kokybiškas paslaugas? Siūlome atkreipti dėmesį į šiuos penkis aspektus:

Kaip užtikrinamas duomenų centro veiklos nepertraukiamumas?

Bene svarbiausią vaidmenį užtikrinant duomenų centro veiklos nepertraukiamumą atlieka dubliuota infrastuktūra – viskas nuo elektros linijų, nepertraukiamo maitinimo šaltinių, sutrikus elektros tiekimui naudojamų generatorių bei aušinimo iki ryšio įvadų ir net gaisro gesinimo sistemų. Dubliuota infrastruktūra garantuoja ne tik stabilią duomenų centro veiklą, bet ir leidžia atlikti profilaktiką nestabdant jo darbo, o nuolatinė priežiūra savo ruožtu dar labiau sumažina kritinio infrastruktūros gedimo tikimybę.

Infrastruktūros pateikiamumas yra viena pagrindinių duomenų centro savybių, parodančių jo technines galimybes. Procentine išraiška vertinamas parametras parodo, kokio ilgio duomenų centro veiklos sutrikimas per metus yra toleruotinas.

Pavyzdžiui, toks duomenų centras, kaip Baltnetos Liepkalnio, Uptime Institute sertifikuotas Tier 3 kategorijai, pasižymi 99,982 proc. siekiančiu paslaugų pateikiamumu. Tai reiškia, kad per metus jame esanti informacija gali būti nepasiekiama iki 1,6 valandos. Realybėje tokio lygio pateikiamumą užtikrinantys duomenų centrai dažniausiai veikia be pertrūkių ne vienus metus iš eilės.

Ar duomenų centro komanda sudaryta iš įvairių kompetencijų ir atsakomybių specialistų?

Kad ir kokiais pažangiais techniniais sprendimais būtų aprūpintas duomenų centras, tinkamas jo galimybių panaudojimas ir sklandus veikimas priklauso nuo jame dirbančių žmonių.

Baltneta didžiuojasi savo techninių profesionalų komanda, kurią šiuo metu sudaro daugiau negu 70 aukštos kvalifikacijos IT ir klientų aptarnavimo specialistų, turinčių įvairius jų kompetencijas patvirtinančius sertifikatus – Microsoft, VMware, Cisco, Sophos ir kt. Techninius sprendimus diegia ir palaiko net devynios skirtingų sričių inžinierių komandos, kurios bendradarbiaudamos gali lengvai įvykdyti net ir kompleksinius, didelės apimties projektus. Sklandų pastarųjų įgyvendinimo procesą ir gerą kliento patirtį pradedant naudotis įmonės paslaugomis garantuoja dedikuota klientų įvedimo komanda.

Klientų paslaugų palaikymu 24 val. per parą ir 7 dienas per savaitę rūpinasi Techninio klientų aptarnavimo specialistai. Jie ne tik sprendžia klientų užklausas, bet ir nuolat prevenciškai seka visų paslaugų techninius parametrus. Nepertraukiamą duomenų centro veiklą užtikrina ir budintys inžinieriai, pasirengę nedelsiant reaguoti į bet kokius veiklos sutrikimus ir juos išspręsti per kuo trumpesnį laiko tarpą.

Darbas Baltnetoje organizuojamas remiantis įmonės turimais IT paslaugų valdymo ISO 20000 ir informacijos saugumo ISO 27000 standartais. Taip pat laikomasi fizinio saugumo reikalavimų, kuriuos apibrėžia tarptautinis PCI DSS standartas. Tai leidžia užtikrinti, kad teikiant duomenų centro paslaugas ir aptarnaujant klientus vadovaujamasi griežtai apibrėžtais procesais, garantuojančiais paslaugų tęstinumą ir nekintančią aukštą kokybę.

Ar duomenų centras turi patikimą duomenų perdavimo tinklą?

Nuolat didėjantis apdorojamų ir perduodamų duomenų kiekis augina ir duomenų centro ryšio kanalų svarbą. Duomenų centrą aptarnaujantis duomenų perdavimo tinklas turi būti patikimas, o informacija – perduodama saugiai, su mažiausia delsa.

Baltneta valdo didžiausią duomenų apsikeitimo platformą Baltijos šalyse BALT-IX, vienijančią daugiau nei 50 interneto paslaugų teikėjų įskaitant tokius tarptautinius vardus, kaip Google, Cloudflare ar Verisign. Įmonė turi globalų interneto tinklą, tiesioginiais ryšio kanalais sujungtą su Baltijos, Skandinavijos bei Centrinės Europos šalyse esančiais duomenų centrais, todėl gali užtikrinti didelės spartos jungtis su pasauliniu interneto tinklu.

Taip išplėtota infrastruktūra duomenims perduoti garantuoja optimalų paslaugų teikimą – ne tik mažą vėlinimą, kuris yra itin svarbus naudojantis debesų kompiuterijos paslaugomis, bet ir didelį pralaidumą, o kartu ir spartą bei nedidelius duomenų perdavimo kaštus.

Baltneta taip pat turi nuosavą optinių kabelių tinklą visuose didžiuosiuose šalies miestuose, kur pasiekia 98 proc. verslo centrų, tai reiškia, kad beveik kiekvienas verslas gali turėti tiesioginį sujungimą su duomenų centru.

Ar paslaugų teikėjas galės patenkinti augančius jūsų verslo poreikius ateityje?

Renkantis duomenų centro paslaugų teikėją labai svarbu įvertinti ir tai, ar jis sugebės patenkinti visus jūsų verslo poreikius ne tik trumpuoju, bet ir ilguoju laikotarpiu. Tą lengviausia padaryti peržvelgus teikiamų sprendimų sąrašą.

Platus teikėjo siūlomų susijusių paslaugų spektras reiškia, kad visus sprendimus galima gauti iš vienų rankų, vadinasi, keičiantis verslo poreikiams nereikės rūpintis technologijų suderinamumu, spręsti integracijos problemų. Be to, iš to paties teikėjo gaunamas paslaugų krepšelis dažnu atveju bus ir ekonomiškesnis pasirinkimas.

Geras duomenų centro paslaugų teikėjas turėtų galėti pasiūlyti nuo tokių kasdieniam sklandžiam darbui reikalingų techninių sprendimų kaip nuotolinės rankos, tinklo įrangos nuoma ar IT sistemų priežiūra iki verslo tęstinumą užtikrinančių paslaugų, kaip rezervinių duomenų kopijų ar avarinio atkūrimo sprendimai.

Net jei dabar atrodo, kad papildomų paslaugų verslui tikrai neprireiks, jos gali tapti kritinės svarbos nenumatytų įvykių atveju. Pavyzdžiui, Baltneta, kaip debesų kompiuterijos paslaugų tiekėja, savo dedikuotų serverių nuomos klientams yra pasiruošus suteikti laikinus debesų kompiuterijos resursus, jei kliento serverio gedimo nebūtų įmanoma pašalinti per vieną valandą.

Kaip apie duomenų centro valdytoją atsiliepia jos klientai?

Galiausiai, įvertinus visus duomenų centro techninius aspektus, nereiktų pamiršti pasidomėti ir pačios duomenų centro valdytojos reputacija. Prieš patikint verslo operacijų sėkmės dalį išoriniam paslaugų teikėjui turite būti tikri, jog siūlomos paslaugos ir jų kokybė nėra tik blizgantis popierėlis, į kurį įvyniotas karčios patirties „saldainis“.

Pasidomėkite įmonės klientų ir partnerių atsiliepimais, jei turite galimybę – gaukite juos tiesiogiai, iš šaltinių, kuriuos pažįstate ir kuriais pasitikite. Paieškokite informacijos apie įgyvendintus projektus. Jų kiekis, įvairovė ir apimtis leis suprasti, ar įmonė gebės patenkinti jūsų verslo poreikius. Susipažinkite su jus dominančio paslaugų teikėjo istorija: kiek metų jis yra rinkoje, koks jo finansinis kapitalas ir pastarųjų metų veiklos rezultatai, ar jis turi „užnugarį“ – didelį akcininką, o gal priklauso įmonių grupei. Atsakymai į šiuos klausimus leis įsitikinti, ar teikėjas turi užtektinai patirties ir kompetencijų vykdomoje veikloje ir ar jo verslas pakankamai stabilus ir turintis pakankamai resursų, kad galėtų užtikrinti pastovią klientams teikiamų paslaugų kokybę bei tęstinumą net ir nenumatytomis nepalankiomis aplinkybėmis, pavyzdžiui, atėjus finansinei krizei.

Kritiškas visų įmanomų aspektų įvertinimas renkantis duomenų centro paslaugų teikėją aklai nepasitikint jo paties „parduodamu“ įvaizdžiu – laiko ir papildomų pastangų reikalaujantis darbas, tačiau jis atsipirks būnant 100 proc. tikriems, kad jūsų verslas – patikimose rankose ir naktį galite miegoti tikrai ramiai.