Kontaktai

Įdomieji duomenų centrai: Džeimso Bondo filmų reinkarnacija Švedijoje

2014.06.27

Tęsiame įrašų apie įdomiuosius duomenų centrus seriją. Šįkart persikeliame arčiau namų – į Stokholmą. Čia, buvusiame bunkeryje, 30 metrų po žeme veikia Pionen duomenų centras, kuriame trumpai savo duomenis laikė WikiLeaks.

Šis duomenų centras nepanašus į tradicinį, veikiau primena Džeimso Bondo priešų slėptuves, kuriuose jie rezga planus, kaip užvaldyti pasaulį. Įvaizdį dar labiau sustiprina faktas, kad bunkeris turi 40 cm storio duris ir gali atlaikyti vandenilinės bombos sprogimą.

2006 m. čia plytėjo tuščios, buvusio civilinio bunkerio erdvės. Naujieji savininkai Bahnhof, norėdami padaryti daugiau vietos, per porą metų išsprogdino 4000 kubinių metrų uolienos ir bendrą plotą išplėtė iki 1100 kvadratinių metrų.

Bahnhof nenorėjo, kad bunkeris, kaip įprasta, būtų steriliai baltas ir pasuko kitu keliu – į požemį atkėlė tropinį klimatą. Čia veikia specialios lempos, simuliuojančios dienos šviesą, auga įvairūs augalai, įrengti kriokliai ir milžiniškas 2600 litrų sūraus vandens akvariumas. Kad būtų dar įspūdingiau, vietomis pasitelkiamas neoninis apšvietimas, o viduryje duomenų centro įrengtas plaukiojantis pasitarimų kambarys.

„Įsigiję šį unikalų bunkerį Stokholmo centre negalėjome sau leisti jo paversti tradiciniu ir nuobodžiu duomenų centru. Norėjome pasukti kitu keliu. Aš pats esu didelis senų fantastinių filmų fanas. Būtent jie turėjo nemažai įtakos dabartiniam dizainui. Džeimso Bondo filmai taip pat pamėtėjo kelias mintis. Aš vienu metu net ieškojau tokio kostiumo, kurį dėvėjo blogiukas Blofeld ir net svarsčiau, ar verta įsigyti jo pamėgtą baltą katę“, – pingdom.com pasakojo Jon Karlung, Bahnhof vadovas.

Techninė bunkerio pusė – taip pat netradicinė. Nepertraukiamą elektros energijos tiekimą užtikrina du povandeniniams laivams sukurti dyzeliniai varikliai, generuojantys 1,5 MW galios. Be to, atsitikus nelaimei, pradeda kaukti sirenos iš seno vokiško povandeninio laivo. Pionen giriasi turintys itin gerą ryšį su pasauliniu tinklu: iš trijų skirtingų vietų čia atvesti tiek optiniai, tiek atsarginiai variniai interneto kabeliai.

Be to, šie švedai teigia itin rimtai žiūrintys į duomenų saugumą ir privatumą bei didžiuojasi, kad WikiLeaks 2010 m. čia laikė savo duomenis. Dabar tarnybinė stotis, kurioje buvo saugoma ši informacija, yra demonstruojama kitam Bahnhof duomenų centre, turinčiame nuosavą barą.

Pažiūrėkite, kaip Pionen duomenų centras atrodo iš vidaus.