Kontaktai
2021.06.16

Gera pradžia – pusė darbo: už ką atsakingas naujasis „Baltnetos“ Paslaugų įdiegimo skyrius?

Ekspertinė įžvalga

Atnaujinę išmaniojo telefono operacinę sistemą ar pamėgtą programėlę dažnai atrandame naujų funkcijų, o kartais tenka išmokti kitaip atlikti tam tikrus veiksmus. Jei ko nors nežinome ar susiduriame su netikėtais trikdžiais, į pagalbą pasitelkiame bičiulį, kuris domisi technologijomis labiau už mus, ar atsakymų ieškome neišsemiamose interneto forumų platybėse.

Panašią funkciją atlieka naujasis „Baltnetos“ Paslaugų įdiegimo skyrius. Tik jam dažniausiai tenka kur kas sudėtingesnė užduotis – padėti klientui ir jo darbuotojams sklandžiai pradėti naudotis paslauga ar sprendimu. Kas yra kliento įvedimas ir kaip šis procesas atrodo „Baltnetoje“, apie tai – plačiau šiame straipsnyje.

Išsiaiškinti galimybes, padėti įveikti kliūtis

„Jei reikėtų trumpai apibūdinti mūsų skyriaus veiklą, tai pagrindinis jo tikslas yra pasirūpinti, kad paslaugos įdiegimas klientui įvyktų kuo sklandžiau“, – sako „Baltnetos“ Paslaugų įdiegimo skyriaus vadovas Andrius Smalinskas.

Dėl šios priežasties Paslaugų įdiegimo skyriaus specialistai su klientu būna nuo pat pradžių, kai sudaromas paslaugų ar sprendimų įdiegimo planas, aptariami pagrindiniai etapai, numatoma eiga ir tikslai iki tol, kol kliento darbuotojai perpranta naujas galimybes. Šio skyriaus palaikymas itin svarbus tais atvejais, kai klientas pasirenka sprendimus, kurių savo veikloje prieš tai nenaudojo.

citata
„Esame pasirengę padaryti viską, kad startas su „Baltneta“ ir mūsų teikiamomis paslaugomis būtų paprastas ir greitas nepriklausomai nuo kliento pasirengimo.“
Andrius Smalinskas „Baltnetos“ Paslaugų įdiegimo skyriaus vadovas
„Esame pasirengę padaryti viską, kad startas su „Baltneta“ ir mūsų teikiamomis paslaugomis būtų paprastas ir greitas nepriklausomai nuo kliento pasirengimo. Imantis kiekvieno projekto surenkame informaciją apie klientą, jo technines galimybes, nustatome galimus iššūkius ir ko gali prireikti jiems įveikti, kad vykstant projektui išvengtume esminių kliūčių“, – teigia A. Smalinskas.

Kliento įvedimo principai ir nauda

Kliento įvedimo procesas (angl. onboarding) pasitelkiamas įvairiose verslo srityse: nuo kūrybinių industrijų iki IT ar net turto valdymo paslaugų. Kliento įvedimas labiausiai padeda tais atvejais, kai reikia įgyvendinti tęstinius projektus, kurių sėkmei būtinas sklandus įvairių specialistų tiek iš kliento, tiek iš tiekėjo pusės bendradarbiavimas.

Pagrindiniai kliento įvedimo principai – tai veiksmų plano sudarymas kliento pageidaujamiems rezultatams pasiekti, tarpinių rodiklių nustatymas atsižvelgiant į planą, projekto eigos stebėjimas ir kliento lūkesčių valdymas. Aišku, atsižvelgiant į kliento ar projekto specifiką, išvardyti žingsniai gali būti išskaidyti ar papildyti naujais etapais.

Kam to apskritai reikia? Jei rinkodaros ir pardavimo komandos orientuojasi į naujų klientų pritraukimą, tai kliento įvedimo komandos pagrindinė funkcija – sklandūs pirmieji naudojimosi paslauga žingsniai, klientui tinkamo tempo parinkimas ir atsižvelgimas į jo poreikius paslaugų diegimo metu. Tai užtikrina sėkmingą startą, o gera pradžia didele dalimi lemia ir tolesnius gerus santykius su klientu. Šie savo ruožtu gali lygiai taip pat prisidėti prie didesnių pardavimų, kaip ir naujų klientų pritraukimas. Pavyzdžiui, konsultacijų įmonės „Bain&Company” teigimu, 5 proc. išaugęs klientų išlaikymo rodiklis gali atnešti 25 proc. didesnį pelningumą.

Vadybos žurnalo „Harvard Business Review“ atlikta studija taip pat atskleidė, kad klientų įvedimo procesą naudojančios įmonės, palyginti su tam dėmesio neskiriančiomis kompanijomis, dažniau pasiekia pardavimų augimą ir jis vidutiniškai yra didesnis.

Skirtingiems projektams – atskiros komandos

„Baltnetos“ Paslaugų įdiegimo skyrius buvo įkurtas 2020 m. ir jau spėjo prisidėti prie keliolikos projektų įgyvendinimo. Tarp jų – įvykdyti tarptautiniai sujungimai tarp duomenų centrų, paleisti apie 300 serverių, į „Microsoft 365“ aplinką perkelti daugiau kaip 300 vartotojų bei optimizuoti tinklo sprendimai daugiau nei dešimčiai klientų.

„Pasiekimai skaičių prasme džiugina, bet didžiausiu pasiekimu laikau tai, kad gebame tinkamai organizuoti mikro komandų veiklą. Suburiame jas iš geriausių savo inžinierių konkretiems projektams, o sėkmingai juos užbaigus – išformuojame. Tai puikus įrodymas, kad galime sklandžiai organizuoti paslaugų diegimą ir prisitaikyti prie kliento poreikių“, – teigia „Baltnetos“ atstovas.

„Pasiekimai skaičių prasme džiugina, bet didžiausiu pasiekimu laikau tai, kad gebame tinkamai organizuoti mikro komandų veiklą.“

Paslaugų įdiegimo skyriui teko susidurti ir su didesniais iššūkiais. Jų pasitaiko dirbant su trečiomis šalimis. Kiekviena įmonė turi savo tvarką ir taisykles, todėl kai reikia bendradarbiauti – abiem pusėms tenka „pratintis“ ir pritaikyti procesus.

„Įdomi situacija susiklostė Kalėdų išvakarėse, kai su iki tol nepažinota komanda iš Latvijos reikėjo paleisti veiklos atkūrimo infrastruktūrą, kuri sietųsi su mūsų duomenų centru. Atrodė, kad dirbi užrištomis akimis – turi planą, žinai kaip nuosekliai jį įgyvendinti, bet nematai progreso realiuoju laiku, nes darbus daro ne tavo komanda. Džiaugiuosi, kad viskas įvyko sklandžiai nepaisant papildomų iššūkių dėl karantino apribojimų“, – pasakoja A. Smalinskas.

Klientas žino, ko tikėtis

Kaip rodo minėtas „Harvard Business Review“ tyrimas, kliento įvedimo procesą taikančios įmonės sugeba kur kas geriau identifikuoti kliento poreikius ir prisitaikyti prie kintančios situacijos pradėjus įgyvendinti projektą.

Pavyzdžiui, suprasti ir nustatyti aukštesnio lygio kliento tikslus geba 63 proc. kliento įvedimą naudojančių įmonių ir tik 30 proc. jo nenaudojančių; tas pats pasakytina ir apie prisitaikymą prie kintančių sąlygų ir kliento poreikių – tai pavyksta padaryti atitinkamai 64 proc. ir 30 proc. įmonių.

Dar vienas išsiskiriantis rodiklis – 76 proc. klientų įvedimą naudojančių įmonių sako, kad jų klientai gerai žino, ko tikėtis per paslaugos įdiegimo procesą. Tuo metu tą patį gali pasakyti tik 17 proc. įmonių, nenaudojančių kliento įvedimo procesų.

Apskritai, dėmesį kliento įvedimui skiriančios įmonės pasiekia geresnių rodiklių įvairiose kasdienės veiklos srityse. Bet turbūt svarbiausias rodiklis – išaugęs klientų pasitenkinimas. Anot tyrimo, 70 proc. įmonių, teikiančių prioritetą kliento įvedimui, pelno klientų pasitenkinimą; jį pelno 56 proc. įmonių, kurios šiam procesui neteikia reikšmės.

Būti šalia visos kelionės metu

O koks pagrindinis dalykas, kuriuo per palyginti neilgą „Baltnetos“ Paslaugų įdiegimo skyriaus gyvavimo laiką įsitikino pats skyriaus vadovas? Pasak jo, sėkmingas pardavimas nesibaigia ant sutarties padėtais abiejų pusių parašais.

„Sėkmingas pardavimas nesibaigia ant sutarties padėtais abiejų pusių parašais.“

„Reikia ne tik įsiklausyti į kliento poreikius pardavimo metu, bet ir būti šalia jo per visą diegimo procesą. Kitu atveju projektui finišuojant gali paaiškėti, kad galutinis rezultatas yra ne toks, kokį klientas įsivaizdavo. Buvimas šalia viso proceso metu padeda geriau reaguoti į kliento poreikius ir valdyti jo lūkesčius“, – sako A. Smalinskas.

Jo teigimu, pirmi žingsniai pradedant šią kelionę su klientu yra patys svarbiausi, nuo jų priklauso, kaip sėkmingai klostysis tolesni santykiai. Pradžioje padarytos klaidos gali nulemti prastą požiūrį į visą paslaugą. „Raktas į sklandų bendradarbiavimą yra girdėti klientą. Klaidinga galvoti, kad visada žinai, kas klientui geriausia“, – pataria „Baltnetos“ atstovas.

Domitės mūsų paslaugomis? Susisiekime!

Klientų sėkmės istorijos Pasirinko lankstų debesų kompiuterijos sprendimą augimo šuoliui
Inovatyvią darbo paieškų ir atrankų sistemą kuriantis startuolis „NO-CV“ siekė užsitikrinti, kad jo sistemos galėtų aptarnauti išaugusį vartotojų srautą. Tam buvo pasirinktas „Baltnetos“ duomenų... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Stiprus slaptažodis: kaip ji susikurti ir kur saugoti?
Pasaulinė slaptažodžių diena, minima pirmą gegužės ketvirtadienį, turėtų visiems priminti atnaujinti savo slaptažodžius į saugesnius. Statistika rodo, kad lengvai atspėjami slaptažodžiai – itin... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Patikėjo visapusę IT sistemų priežiūrą
Beveik tris dešimtmečius vaistų ir vaistinių preparatų platinimu Lietuvoje užsiimanti „Armila“ patikėjusi savo vidinių IT sistemų priežiūrą „Baltnetai“ ne tik padidino darbuotojų darbo našumą, bet... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Viena saugumo spraga – trys kirčiai
Klientų asmens duomenys yra itin svarbus įmonės turtas – šį faktą įstatymais apibrėžė prieš beveik dvejus metus Europos Sąjungoje įsigaliojęs Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas ir savo kailiu... Daugiau
Aktualijos Debesų kompiuterijos naudojimas įmonėse: Lietuva tarp ES vidutiniokių
Debesų kompiuterijos galimybės prieinamos jau gerą dešimtmetį. Daugybė skaitmeninių paslaugų, prie kurių esame įpratę kaip vartotojai, pavyzdžiui, socialiniai tinklai, interneto bankai ar biuro... Daugiau
Aktualijos Kaip išsirinkti patikimą duomenų centro paslaugų teikėją?
Praėjusių metų pradžioje užklupusi pandemija gerokai pagreitino verslo procesų skaitmenizaciją ir perkėlimą į debesis. Kelis kartus padidėjus internetu teikiamų paslaugų paklausai įmonės per trumpą... Daugiau
Naujienos Vinted iš Baltnetos nuomojasi pustrečio šimto serverių
Vieną didžiausių duomenų centrų infrastruktūrų šalyje valdanti bendrovė Baltneta teiks dedikuotų serverių nuomos ir kolokacijos paslaugas didžiausiai Europoje internetinei naudotų mados prekių... Daugiau
Naujienos Lietuvos geležinkeliai kritinės svarbos eismo valdymo įrangą talpins Baltnetos duomenų centre
Duomenų centrų paslaugas teikianti bendrovė Baltneta ir Lietuvos geležinkeliai sudarė 3 metų trukmės sutartį dėl duomenų centro ploto nuomos, kur bus talpinama naujos kartos GSM-R ryšio įranga.... Daugiau
Naujienos Baltnetos duomenų centrams suteiktas PCI DSS sertifikatas
Baltneta – pirmoji duomenų centrų valdytoja Lietuvoje, gavusi mokėjimo kortelių duomenų apsaugos sertifikatą PCI DSS v3.2.1 (Level 1), patvirtinantį, kad bendrovės duomenų centruose gali būti... Daugiau
Aktualijos Microsoft 365 sprendimas didesniam saugumui
Kibernetinio saugumo ir įsilaužimų į įmonių sistemas statistika kalba pati už save – žmogiškosios klaidos yra neišvengiamos ir dažnai vaidina nemenką vaidmenį duomenų praradimo atveju. Daugiau
Naujienos Daugiau galimybių su Tellq Multi
Šiais metais patogus ir efektyvus verslo komunikacijos su klientais organizavimas tapo itin aktualus, todėl mes susikoncentravome į Tellq Multi sistemos funkcionalumo plėtimą, dizaino atnaujinimą... Daugiau
Aktualijos Baltnetos veiksmai COVID-19 viruso pandemijos metu
Veiklos tęstinumo plane mes esame numatę, kaip dirbsime visuotinės pandemijos metu. Tai leido pradėti taikyti numatytas tvarkas tą pačią dieną, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) COVID-19... Daugiau
Naujienos Lietuvos informacinių technologijų kompanijos vienijasi dėl švarios interneto aplinkos
Šiandien, visame pasaulyje minint Saugesnio interneto dieną, Lietuvos elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjai jungiasi prie Memorandumo dėl švarios interneto aplinkos ir tokiu būdu... Daugiau
Naujienos Baltneta užbaigė 3 mln. eurų vertės duomenų centro plėtros etapą
Bendrovė Baltnetos komunikacijos oficialiai užbaigė antrą Liepkalnio duomenų centro plėtros etapą, kuris leis du kartus išplėsti jos valdomo duomenų centro pajėgumus. Į šį plėtros etapą bendrovė... Daugiau
Naujienos Baltnetos pajamos augo 10 proc., pelnas – beveik trečdaliu
Bendrovė Baltnetos komunikacijos per 2018 m., palyginti su ankstesniais metais, savo pajamas padidino daugiau kaip 10 proc. – iki 11,8 mln. eurų. Grynasis bendrovės pelnas, išaugęs 31 proc.,... Daugiau
Naujienos Baltneta sėkmingai įgyvendino sprendimą, kuris pagerins interneto ryšio kokybę visoje Lietuvoje
Bendrovė Baltnetos komunikacijos sukūrė didžiausią apsikeitimo duomenimis mazgą Balt-IX (angl. Internet Exchange) Baltijos šalyse, vienijantį 41-ą narį. Šiuo interneto infrastruktūros sprendimu jau... Daugiau
Naujienos Į didžiausio Lietuvoje duomenų centro statybas Baltneta investuoja 3 mln. eurų
Bendrovė Baltnetos komunikacijos pradėjo Vilniuje esančio Liepkalnio duomenų centro plėtrą, į kurią numatyta investuoti apie 3 mln. eurų. Užbaigus naujo pastato statybas, kuriame bus galima... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Nepraleiskite nė vieno skambučio su Tellq
Kiekvienas verslas žino, kad vienas praleistas skambutis lygus vienam prarastam potencialiam klientui. Išspręskite praleistų ir neatskambintų skambučių problemą su Tellq! Daugiau