Kontaktai

Dažniausios Lietuvos bendrovių klaidos, daromos migruojant į debesis

2014.06.19

Lietuvos verslininkai jau supranta debesų kompiuterijos naudą, tačiau dalis jų vis dar klysta migracijos į debesis procese. Dažniausiai koją pakiša užsibrėžtas tikslas visą infrastruktūrą iškelti į debesiją vienu kartu, pasirinktas netinkamas partneris ar pamiršti vartotojai, kuriems teks dirbti su programomis, perkeltomis į debesis.

Galima užtikrintai teigti, kad šalies įmonių atstovai, ypač prekybos, transporto, gamybos sektoriuose, mato debesų kompiuterijos naudą. Iš debesies atgal į privačias tarnybines stotis bendrovės migruoja labai retai – dažniausiai taip nutinka, jei įmonės suklysta dar pačioje proceso pradžioje ir netinkamai įvertina savo turimas sistemas.

Kartais bendrovės užsibrėžia tikslą visą savo IT ūkį perkelti į debesį vienu kartu. Tą padaryti sunku, todėl geriau migruoti nuosekliai, pradedant nuo el. pašto, CRM ir kitų sistemų, kurių naudojimas paremtas interneto technologijomis. Taip pat reikia įvertinti kiekvienos programos bei sistemos poreikius infrastruktūrai ir tai, kokiu būdu jas pasiekia galutinis vartotojas, ar egzistuoja programos naudojimo pikai.

Viską įvertinus reikia pasiruošti migracijos planą ir jo laikytis, antraip kyla duomenų praradimo, sistemų prastovų ar didesnių išlaidų rizika. Be to, pačioje proceso pradžioje labai svarbu pasirinkti ir į procesą įtraukti tinkamą debesų kompiuterijos paslaugų teikėją. Reikia įvertinti ne tik jo turimus įvairius saugumo, procesų valdymo sertifikatus, bet ir realiai įgyvendintus projektus bei klientų rekomendacijas. Pavyzdžiui, pasitaiko atvejų, kai partneriai, siekdami išlaikyti mažesnę kainą, nutyli klientams, kad keliantis į debesį teks peržiūrėti turimas programinės įrangos licencijas ir greičiausiai jas atnaujinti – taip klientai būna priversti dirbti nelegaliomis programomis ir dažnai apie tai sužino tik audito metu, kai atsakomybė už programinės įrangos legalumą krenta ant jų pečių.

Bene svarbiausias dalykas, kurio turėtų nepamiršti bendrovės, migruojančios į debesį – nauja infrastruktūra turės naudotis eiliniai įmonės darbuotojai. Jei pertvarkytas IT ūkis veiks lėtai, neatitiks komandos poreikių, reikalingos programos bus sunkiai pasiekiamas – kris jų darbo efektyvumas ir bendrovei teks arba viską daryti iš naujo, arba grįžti atgal į privačias tarnybines stotis.

Užbėgti visoms klaidoms už akių galima išsikėlus konkretų migracijos tikslą: sutaupyti, padidinti sistemų patikimumą ar perleisti atsakomybę paslaugos teikėjui, o patiems netrukdomai vykdyti plėtrą.