Kontaktai
2021.08.04

Avarinio atkūrimo planas kaip konkurencinis pranašumas

Ekspertinė įžvalga

Plečiantis naudojamų IT sistemų spektrui ir augant jų įtakai sklandiems kasdienės veiklos procesams, vis daugiau šalies įmonių nusprendžia sudaryti avarinio atkūrimo (angl. Disaster Recovery, DR) planus. Tai pagrindinis būdas užtikrinti, kad susidūrus su incidentu, kuris sutrikdo įmonės naudojamų IT sistemų darbą, bus išsaugoti svarbūs duomenys, o kritinių IT sistemų funkcionavimas atkurtas per trumpiausią įmanomą laiką. Kaip atrodo toks planas ir kokią vertę jis turi įmonei?

Pradėti nuo rizikų įvertinimo

Avarinio atkūrimo planą reikėtų pradėti dėlioti nuo įmonės veiklai kylančių rizikų ir jų kainos įvertinimo – ar įmonė gali tęsti savo veiklą sutrikus jos naudojamoms IT sistemoms, kiek laiko ji tą gali daryti, ar turi joms kitų alternatyvų ir panašiai.

„Kiekvienos įmonės vadovas turėtų apgalvoti situaciją, kai dėl natūralios avarijos, netyčinių ar piktybinių veiksmų sutrikdomas esminių įmonės IT sistemų darbas ir paskaičiuoti dėl prastovos negautas pajamas ar patirtą žalą. Jei net palyginti trumpa, kelias valandas trunkanti prastova įmonei gali daug kainuoti ar net sukelti grėsmę veiklos tęstinumui, vadinasi, reikia pasirūpinti, kad IT sistemų veikla būtų atstatyta per kuo trumpesnį laiką. Tą padeda padaryti konkretaus veiksmų plano turėjimas“,  – sako „Baltnetos“ debesų kompiuterijos sistemų administratorius Aleksandr Staševskij.

Pasak A. Staševskij, dažnai avarinio atkūrimo planas yra bendro verslo tęstinumo plano dalis ir jo poreikis atsiranda galvojant apie visas verslui galinčias kilti grėsmes. Vis dėlto įmonėse, kur IT sistemos yra esminės jų veiklai, toks planas turėtų būti prioritetas.

„Įmonėse, kur IT sistemos yra esminės jų veiklai, avarinio atkūrimo planas turėtų būti prioritetas.“

Pagrindiniai plano elementai

Avarinio atkūrimo planas apima politikų, įrankių ir procedūrų rinkinį, leidžiantį atkurti ar tęsti svarbių sistemų ir kitų technologinių infrastruktūros elementų veiklą po įvairių sutrikimų, kuriuos gali sukelti gamtos reiškiniai, kenkėjiška veikla ar žmogiška klaida, taip pat techniniai įrangos gedimai. Tokiame plane turi būti numatyti 5 pagrindiniai elementai:

  1. Atkūrimo komanda, kurios nariai yra atsakingi už plano parengimą, įgyvendinimą ir valdymą.
  2. Rizikos įvertinimas, kuris padėtų iš anksto numatyti galimus pavojus bei reikalingas priemones bei kitus resursus įmonės veiklai atkurti.
  3. Kritinio turto identifikacija įvardinant esminius dokumentus, sistemas, taikomąsias programas, duomenis ir kitus išteklius, užtikrinančius įmonės veiklos tęstinumą.
  4. Atsarginių kopijų atlikimo ir saugojimo tvarka, kur taip pat būtų nurodytas duomenų atkūrimo taškas (RPO) ir jų atkūrimo laikas (RTO), nuo kurių priklauso įmonės prastovos trukmė po incidento.
  5. Testavimo ir optimizavimo tvarka, kuri numatytų reguliarų avarinio atkūrimo plano peržiūrėjimą ir atnaujinimą atsižvelgiant į pasikeitusius įmonės poreikius.

Sparčiam veiklos atkūrimui reikia pasiruošti

Avarinio atkūrimo planas yra teorinis dokumentas, kurį realybe paverčia atitinkami technologiniai sprendimai. Vienas iš seniausiai naudojamų duomenų atkūrimo po incidentų metodas – nutolusios atsarginės duomenų kopijos (angl. Offsite Backup). Pasak A. Staševskij, tai paprasčiausias atkūrimo tipas, leidžiantis išsaugoti svarbius duomenis. Tačiau jis nebūtinai iš karto leis grįžti prie įprasto darbo režimo, jei incidento metu sutrikdoma pagrindinė įmonės IT infrastruktūra, o atsarginė nėra paruošta.

Atsarginę IT infrastruktūrą galima paruošti toje pačioje nutolusioje vietoje, kurioje saugomi įmonės duomenys. Paprastesnis ir ekonomiškesnis principas vadinamas „šaltąja vieta“ (angl. Cold Site), nes į ją reikia atgabenti įrangą, perkelti duomenis ir kitas IT sistemas, jas parengti darbui. Nors toks sprendimas yra santykinai pigus, pagrindinis jo trūkumas – gana ilgai trunkantis veiklos atkūrimas po įvykusio incidento.

Siekiant kuo greitesnio veiklos atkūrimo, naudojamas „karštosios vietos“ (angl. Hot Site) sprendimas – nutolusioje vietoje nepertraukiamai veikianti pagrindinės infrastruktūros kopija su visomis IT sistemomis ir duomenimis – kuris leidžia per maksimaliai trumpą laiką iš naujo paleisti įmonei svarbius procesus.

Tiesa, turėti ir nuolatos prižiūrėti dubliuotą įmonės IT infrastruktūrą yra pakankamai brangu. Todėl praktikoje dažnai pasitelkiamas tarpinis variantas tarp „šaltosios“ ir „karštosios“ vietų, kai dubliuojamos tik esminės įmonės sistemos, kurios incidento atveju užtikrina pagrindinių įmonės procesų tęstinumą, o likusios funkcijos gali būti atstatomos per ilgesnį laiką.

Debesų kompiuterija pagrįsti sprendimai

Vis labiau populiarėja debesų kompiuterijos pagrindu veikianti DRaaS paslauga (angl. Disaster Recovery as a Service), kurią savo klientams teikia ir „Baltneta“. Šiuo atveju duomenys ir procesai perkeliami į teikėjo debesų infrastruktūrą, kuri leidžia sklandžiai tęsti veiklą sutrikus įmonės naudojamų IT sistemų funkcionavimui. Šis sprendimas gali pasiūlyti didesnį lankstumą klientui.

Pasak A. Staševskij, maksimaliam atsparumui užtikrinti praktikoje dažniausiai rekomenduojama naudoti kompleksinius sprendimus. „Technologijų kompanija „Veeam“ yra suformulavusi duomenų apsaugos taisyklę 3-2-1. Ji rekomenduoja turėti 3 duomenų kopijas, kurios būtų saugomos bent 2 skirtingų tipų laikmenose, o viena iš jų – nutolusioje vietoje. Tai bendra taisyklė, kuri konkrečios įmonės atveju turėtų būti taikoma atsižvelgus į jos poreikius. Bet jos esmė paprasta – nėra vienos technologijos, kurios patikimumas būtų šimtaprocentinis, todėl aukšto lygio apsauga įmanoma derinant kelis sprendimus“, – pastebi A. Staševskij.

„Maksimaliam atsparumui užtikrinti praktikoje dažniausiai rekomenduojama naudoti kompleksinius sprendimus.“

Dar vieną papildomą apsaugos lygį suteikia ir ne taip seniai rinkoje pasirodžiusi „slaptų“ duomenų kopijų paslauga, kurios veikimo principas panašus į įprastą kompiuterio šiukšliadėžę, tik šiuo atveju „šiukšliadėžė“ yra nematoma ir nepasiekiama iš vartotojo infrastruktūros. Į apsaugą nuo tyčinio atsarginių duomenų kopijų sunaikinimo orientuotas sprendimas leidžia įmonėms atkurti duomenis, kurie buvo ištrinti kibernetinių nusikaltėlių ar piktavališkai nusiteikusių pačios įmonės darbuotojų.  

Vartotojų lūkesčiai ir įmonės pranašumas

Sklandžiai veikiančios skaitmeninės technologijos gali būti vienas iš įmonės konkurencinių pranašumų. Vartotojams vis labiau pereinant prie paslaugų elektroninėje erdvėje naudojimo, didėja jų lūkesčiai – iš įmonių ir kitų organizacijų tikimasi, kad jos užtikrins ištisą parą be sutrikimų veikiančias paslaugas.

„Iš vienos pusės verslas susiduria su didėjančiu vartotojų spaudimu, kurie kelia didesnius reikalavimus sklandžiai veikiančioms skaitmeninės paslaugoms. Kita vertus, įmonės naudoja vis kompleksiškesnes sistemas, taip pat susiduria su kibernetinių rizikų grėsme, o tai padidina įvairių trikdžių tikimybę“, – sako A. Staševskij.

Anot jo, avarinio atkūrimo planas yra tik viena iš visos įmonės skaitmeninės strategijos dalių. Nors jį aktyvuoti prireikia gana retai ir įmonės vadovybei gali atrodyti, kad tai perteklinė išlaidų eilutė IT biudžete, jo turėjimas gali būti palygintas su draudimu nuo nelaimingų atsitikimų.

„Visada reikia tikėtis geriausio, bet būti pasiruošus blogiausiam scenarijui. Jam išsipildžius, įmonei bus kur kas paprasčiau grįžti prie įprastos veiklos, o jos klientai sutrikimo galbūt nė nepajus. Todėl tai ne tik padeda sutaupyti incidento atveju, bet ir išsaugoti klientų pasitikėjimą. Tokio plano turėjimas šiandien – tai konkurencinis pranašumas.“

Domitės mūsų paslaugomis? Susisiekime!

Ekspertinė įžvalga Reikalavimai šiuolaikinėms aplikacijoms ir Kubernetes platformos nauda
Šiandien greitai kintantiems verslo poreikiams aptarnauti vis dažniau pasitelkiamos konteinerizuotos aplikacijos. Kaip rodo „Baltnetos“ patirtis, šio tipo aplikacijos geriausiai atitinka keliamus... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Įmonės duomenų perkėlimas į debesų infrastruktūrą: ką svarbu žinoti?
Vis daugiau šalies įmonių savo IT sistemas nusprendžia iš dalies ar visa apimtimi perkelti į debesijos infrastruktūrą. Tai padeda pasiekti kelių tikslų – padidinti saugumą ir apsaugoti jautrius... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Kaip padidinti įmonės duomenų saugumą su „Microsoft“ įrankiais
Organizacijos duomenų ir informacijos saugumas jau ilgą laiką yra svarbi ir aktuali tema. Konsultuodami verslo įmones pastebime, kad jos diegia įvairius saugumo sprendimus, tačiau visos nemokamos... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Nauja „Baltnetos“ pasiūlyta vizija paremtas „Finėjo“ IT ūkis prisideda prie viso verslo sėkmės
Daugelį metų logistikos bendrovė „Finėjas“ laikėsi organiško požiūrio į IT ūkio plėtrą, o specialistų pagalbą pasitelkdavo tik tuomet, kai susidurdavo su įprastą veiklą sutrikdančiomis problemomis.... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Internetinės vaistinės manovaistine.lt infrastruktūros problemas išgydė Kubernetes sprendimas
Viena didžiausių Lietuvoje nereceptinių vaistų, maisto papildų ir kosmetikos internetinė vaistinė www.manovaistine.lt ilgą laiką veikė... Daugiau
Aktualijos Kas yra „Wi-Fi 6“ kartos ryšys ir kokias galimybes jis atveria
Belaidžio ryšio standartas, vadinamas anglišku trumpiniu „Wi-Fi“, pirmą kartą vartotojams buvo pristatytas 1997-aisiais. Šiandien be jo neįsivaizduojami praktiškai jokie mobilieji skaitmeniniai... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Kaip efektyviai valdyti organizacijos tinklą nutolusiuose padaliniuose?
Įmonės ir kitos organizacijos, turinčios nuotolinių padalinių visoje šalyje, dažnai susiduria su klausimu, kaip užtikrinti efektyvų tinklo resursų valdymą, bendrą saugumo standartų lygį, savalaikį... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Nauja SDN paslauga padėjo UAB „Corpus A“ unifikuoti tinklą ir pagerinti jo saugumo lygį
Profesionalias valymo ir pastatų ūkio valdymo paslaugas teikianti bendrovė „Corpus A“ turi padalinių didžiuosiuose šalies miestuose. Augant verslo apimtims ir didėjant reikalavimams sklandžiam... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Ką verta žinoti apie kompiuterizuotų darbo vietų priežiūrą?
Šiandien verslo ir kitose organizacijose kur kas daugiau dėmesio sulaukia strateginio lygio IT sprendimai, pavyzdžiui, įmonės valdomų duomenų migracija į debesijos sprendimus ar IT infrastruktūros... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos „Baltneta“ pasirūpino patikimu ryšiu „GG Arenoje“ ir rado alternatyvą vėluojančiai įrangai
Į viena didžiausių e. sporto arenų regione „GG Arena“ lankytojai ateina pasimėgauti individualiai ar grupėje žaidžiamais „Counter-Strike“, NBA, FIFA ir kitais žaidimais. „GG Arena“ įkūrėjas ir... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos „Baltnetos“ ekspertiškumas prisidėjo prie sklandesnių „Daisenos“ verslo procesų
Didmenine prekyba maisto produktais, gėrimais ir tabako gaminiais užsiimanti „Daisena“ aptarnauja prekybininkus Baltijos šalyse. Tam, kad užsakytos prekės laiku pasiektų prekybos vietas,... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Įmonės tinklo saugumas: pagrindinės klaidos ir kaip jų išvengti
Metų pabaigoje paskelbta „Accenture“ studija parodė, kad per 2021 m. viena įmonei teko 270 kibernetinių atakų, kas yra trečdaliu (31 proc.) daugiau nei 2020 m. Vidinis įmonės tinklas yra kritiškai... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Iš pagrindų atnaujinusi IT infrastruktūrą UAB „Lemona“ įsitikino visapusio sprendimo verte
Elektronikos prekėmis Baltijos šalyse prekiaujanti „LEMONA electronics“ nusprendė atnaujinti visą naudotą serverių infrastruktūrą ir įdiegti modernius tinklo valdymo sprendimus. Bendrovė pasirinko... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Ilgametės partnerystės pagrindas – gebėjimas pasiūlyti teisingus sprendimus
„Bunastos“ įkūrėjas ir direktorius Jurgis Adomavičius sako: „Baltnetos“ DNR yra pasiūlyti klientui reikiamą sprendimą ir išspręsti susidariusią problemą greitai ir laiku. Džiaugiamės pasirinkę... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Dedikuoti serveriai: kuo jie išsiskiria, kas juos renkasi, kada jie pasiteisina?
Dedikuoti serveriai yra vienas iš debesų paslaugų tipų, kuris suteikia galimybę klientui naudotis duomenų centre patalpintais jam priskirtais serveriais ir jų resursais. Toks sprendimas turi kelis... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Komunikacijos platforma padėjo integruoti kanalus ir pagerinti klientų aptarnavimą
Elektroninės prekybos maisto produktais ir kasdienėmis prekėmis pradininkė „Barbora“ ieškojo būdo savo klientų aptarnavimo komandos efektyvumui padidinti. Tūkstančius užsakymų per dieną įvykdančios... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Pasirinko lankstų debesų kompiuterijos sprendimą augimo šuoliui
Inovatyvią darbo paieškų ir atrankų sistemą kuriantis startuolis „NO-CV“ siekė užsitikrinti, kad jo sistemos galėtų aptarnauti išaugusį vartotojų srautą. Tam buvo pasirinktas „Baltnetos“ duomenų... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Gera pradžia – pusė darbo: už ką atsakingas naujasis „Baltnetos“ Paslaugų įdiegimo skyrius?
Atnaujinę išmaniojo telefono operacinę sistemą ar pamėgtą programėlę dažnai atrandame naujų funkcijų, o kartais tenka išmokti kitaip atlikti tam tikrus veiksmus. Jei ko nors nežinome ar susiduriame... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Stiprus slaptažodis: kaip ji susikurti ir kur saugoti?
Pasaulinė slaptažodžių diena, minima pirmą gegužės ketvirtadienį, turėtų visiems priminti atnaujinti savo slaptažodžius į saugesnius. Statistika rodo, kad lengvai atspėjami slaptažodžiai – itin... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Patikėjo visapusę IT sistemų priežiūrą
Beveik tris dešimtmečius vaistų ir vaistinių preparatų platinimu Lietuvoje užsiimanti „Armila“ patikėjusi savo vidinių IT sistemų priežiūrą „Baltnetai“ ne tik padidino darbuotojų darbo našumą, bet... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Viena saugumo spraga – trys kirčiai
Klientų asmens duomenys yra itin svarbus įmonės turtas – šį faktą įstatymais apibrėžė prieš beveik dvejus metus Europos Sąjungoje įsigaliojęs Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas ir savo kailiu... Daugiau
Aktualijos Debesų kompiuterijos naudojimas įmonėse: Lietuva tarp ES vidutiniokių
Debesų kompiuterijos galimybės prieinamos jau gerą dešimtmetį. Daugybė skaitmeninių paslaugų, prie kurių esame įpratę kaip vartotojai, pavyzdžiui, socialiniai tinklai, interneto bankai ar biuro... Daugiau
Aktualijos Kaip išsirinkti patikimą duomenų centro paslaugų teikėją?
Praėjusių metų pradžioje užklupusi pandemija gerokai pagreitino verslo procesų skaitmenizaciją ir perkėlimą į debesis. Kelis kartus padidėjus internetu teikiamų paslaugų paklausai įmonės per trumpą... Daugiau
Naujienos Vinted iš Baltnetos nuomojasi pustrečio šimto serverių
Vieną didžiausių duomenų centrų infrastruktūrų šalyje valdanti bendrovė Baltneta teiks dedikuotų serverių nuomos ir kolokacijos paslaugas didžiausiai Europoje internetinei naudotų mados prekių... Daugiau
Naujienos Lietuvos geležinkeliai kritinės svarbos eismo valdymo įrangą talpins Baltnetos duomenų centre
Duomenų centrų paslaugas teikianti bendrovė Baltneta ir Lietuvos geležinkeliai sudarė 3 metų trukmės sutartį dėl duomenų centro ploto nuomos, kur bus talpinama naujos kartos GSM-R ryšio įranga.... Daugiau
Naujienos Baltnetos duomenų centrams suteiktas PCI DSS sertifikatas
Baltneta – pirmoji duomenų centrų valdytoja Lietuvoje, gavusi mokėjimo kortelių duomenų apsaugos sertifikatą PCI DSS v3.2.1 (Level 1), patvirtinantį, kad bendrovės duomenų centruose gali būti... Daugiau
Aktualijos Microsoft 365 sprendimas didesniam saugumui
Kibernetinio saugumo ir įsilaužimų į įmonių sistemas statistika kalba pati už save – žmogiškosios klaidos yra neišvengiamos ir dažnai vaidina nemenką vaidmenį duomenų praradimo atveju. Daugiau
Naujienos Daugiau galimybių su Tellq Multi
Šiais metais patogus ir efektyvus verslo komunikacijos su klientais organizavimas tapo itin aktualus, todėl mes susikoncentravome į Tellq Multi sistemos funkcionalumo plėtimą, dizaino atnaujinimą... Daugiau
Aktualijos Baltnetos veiksmai COVID-19 viruso pandemijos metu
Veiklos tęstinumo plane mes esame numatę, kaip dirbsime visuotinės pandemijos metu. Tai leido pradėti taikyti numatytas tvarkas tą pačią dieną, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) COVID-19... Daugiau
Naujienos Lietuvos informacinių technologijų kompanijos vienijasi dėl švarios interneto aplinkos
Šiandien, visame pasaulyje minint Saugesnio interneto dieną, Lietuvos elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjai jungiasi prie Memorandumo dėl švarios interneto aplinkos ir tokiu būdu... Daugiau
Naujienos Baltneta užbaigė 3 mln. eurų vertės duomenų centro plėtros etapą
Bendrovė Baltnetos komunikacijos oficialiai užbaigė antrą Liepkalnio duomenų centro plėtros etapą, kuris leis du kartus išplėsti jos valdomo duomenų centro pajėgumus. Į šį plėtros etapą bendrovė... Daugiau
Naujienos Baltnetos pajamos augo 10 proc., pelnas – beveik trečdaliu
Bendrovė Baltnetos komunikacijos per 2018 m., palyginti su ankstesniais metais, savo pajamas padidino daugiau kaip 10 proc. – iki 11,8 mln. eurų. Grynasis bendrovės pelnas, išaugęs 31 proc.,... Daugiau
Naujienos Baltneta sėkmingai įgyvendino sprendimą, kuris pagerins interneto ryšio kokybę visoje Lietuvoje
Bendrovė Baltnetos komunikacijos sukūrė didžiausią apsikeitimo duomenimis mazgą Balt-IX (angl. Internet Exchange) Baltijos šalyse, vienijantį 41-ą narį. Šiuo interneto infrastruktūros sprendimu jau... Daugiau
Naujienos Į didžiausio Lietuvoje duomenų centro statybas Baltneta investuoja 3 mln. eurų
Bendrovė Baltnetos komunikacijos pradėjo Vilniuje esančio Liepkalnio duomenų centro plėtrą, į kurią numatyta investuoti apie 3 mln. eurų. Užbaigus naujo pastato statybas, kuriame bus galima... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Ransomware atakos – kas tai ir kodėl turėtumėte apie jas žinoti?
Daugiau nei prieš 40 metų Microsoft vadovas Bill Gates įkūrė bendrovę su tikslu aprūpinti kiekvienus namus kompiuteriu. Tai jam tikrai pavyko, bet su tobulėjančiomis technologijomis, naujomis... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Nepraleiskite nė vieno skambučio su Tellq
Kiekvienas verslas žino, kad vienas praleistas skambutis lygus vienam prarastam potencialiam klientui. Išspręskite praleistų ir neatskambintų skambučių problemą su Tellq! Daugiau
Aktualijos Kinams neužtenka superkompiuterių – metų pabaigoje sukurs galingiausią pasaulio kompiuterį
Technologijoms, kaip ir tobulumui, nėra ribų. Rinkdamiesi sau patinkantį kompiuterį, turbūt visada ieškote kuo galingesnio ir spartesnio. Tą patį daro ir įvairūs superkompiuterių centrai pasaulyje... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Perdavė IT infrastruktūros valdymą ir nesigaili
Du dešimtmečius bankinių informacinių sistemų sprendimus kurianti ir diegianti UAB Forbis (Forbis) ryžosi pokyčiams ir savo IT infrastruktūrą, įsigijusi resursų nuomos ir serverių talpinimo duomenų... Daugiau
Naujienos Baltnetos komunikacijos pelną investuos į duomenų centrą
Norvegų kapitalo grupės Atea užpernai įsigyta UAB Baltnetos komunikacijos skaičiuoja augančius pardavimus ir pelną. Daugiausia pajamų įmonei suneša ir sparčiausiai auga – apie 50% per metus –... Daugiau
Aktualijos Facebook duomenų centras: pro akis nepraeis joks oro gūsis
Teikti paslaugas milijonams vartotojų internetu nėra paprasčiausia užduotis, ypač turint omenyje suvartojamą elektros energiją. Daugeliui duomenų centrus valdančių įmonių tai – didžiausias galvos... Daugiau
Aktualijos 54 terabitų per sekundę greitis po vandeniu
54 terabitų per sekundę greitis paprastam vartotojui gali skambėti kaip iš fantastinės knygos, tačiau tai jokia išgalvota istorija. Dar įspūdingiau tai, kad tokios infrastruktūros atidarymo proga... Daugiau
Aktualijos Laikmena, saugosianti duomenis ilgiau nei gyvuoja visata
Ar kada jaudinotės dėl to, kad pritrūks atminties išorinėje duomenų laikmenoje ir nuolat teks ištrinti dalį joje esančių failų? Sautamptono universiteto mokslininkai sukūrė laikmeną, kurios... Daugiau
Aktualijos Interneto greitis, kurio pakaks visiems
Turbūt dažnas iš mūsų kalbėdamas apie internetą, pirmiausia užsimena apie jo greitį. Praėjo laikai, kai prie žiniatinklio jungėmės naudodami telefono liniją ir dabartinis šviesolaidis dažniausiai... Daugiau
Aktualijos Įdomieji duomenų centrai: Star Trek įkvėptas statinys Švedijoje
Dar 2014 m. rašėme apie duomenų centrų paslaugas teikiančią bendrovę Bahnhof ir jos duomenų centrą 30 metrų po žeme Pionen, kuris labiau primena Džeimso Bondo filmavimo aikšteles, nei įprastus... Daugiau
Aktualijos Kaip dirbtinis intelektas atkeliauja į duomenų centrus
Dirbtinio intelekto valdomos sistemos geba apmokyti save, analizuodamos turimą informaciją ar praeityje atliktus veiksmus. Turbūt daugelis girdėjo, kad tokiu pačiu principu IBM kompiuteris DeepBlue... Daugiau
Aktualijos Kai greitis svarbus ne tik trasoje, bet ir už jos ribų
Nereikia būti dideliu ekspertu konstatuojant faktą, kad greitis Formulės 1 automobilių lenktynėse yra vienas iš svarbiausių faktorių finišo liniją kertant pirmam. Tačiau ne tik lenktyniniai bolidai... Daugiau
Aktualijos Kuo skiriasi viešas, privatus ir hibridinis debesis?
Viešas, privatus ir hibridinis – daugelis esame girdėję tokius debesų apibūdinimus, tačiau kuo jie konkrečiai vienas nuo kito skiriasi? Trumpai apžvelkime pagrindinius jų skirtumus. Daugiau
Aktualijos 75 % programėlių gali tapti durimis į konfidencialius duomenis
Keli įrenginiai darbo vietoje jau seniai tapo norma. Dažnas iš mūsų į biurą pasiimame ir savo asmeninius planšetinius kompiuterius, išmaniuosius telefonus, pripildytus įvairių programėlių.... Daugiau
Aktualijos Duomenų centras saugomas... Dievo?
Ar nenorėtumėte, kad jūsų duomenis saugotų ne tik solidus betono sluoksnis, bet ir... Dievas? Galima tik spėlioti, ką galvojo Academica duomenų centro inžinieriai, kurie savo centrą įrengė Antrojo... Daugiau
Aktualijos Kodėl laukiame, kol prapuolusi elektra sužlugdys verslą?
Šiandien nemaža dalis bendrovių yra gyvybiškai priklausomos nuo jų IT infrastruktūros. Tačiau vieną dieną bendrovės serveriai, talpinantys svarbius dokumentus bei įvairias kasdieniam darbui... Daugiau
Aktualijos Kodėl kaimynai debesyje kartais triukšmauja?
Kai kalbame apie duomenų centrus ir paminime triukšmaujančius kaimynus (angl. Noisy Neighbor), pirmiausia įsivaizduojame be proto garsiai ūžiančias ar kitokius garsus skleidžiančias tarnybines... Daugiau
Naujienos Baltnetos debesis keliauja į SSD diskus
Savo debesų kompiuterijos infrastruktūrą atnaujinome itin sparčiais standžios būsenos diskais (SSD). Džiaugiamės galėdami pirmieji Baltijos šalyse pasiūlyti rinkai naujos kartos debesų... Daugiau
Aktualijos Įdomieji duomenų centrai: žalioji buvusi NATO bazė
Verne Global savo išvaizda primena eilinį duomenų centrą, tačiau vis tik yra įdomus. Jis ne tik įsikūręs buvusioje NATO bazėje Keblavike (Islandijoje), bet ir yra 100 % žalias, t. y. visa jam... Daugiau
Aktualijos Kaip atrodo internetas?
Ar kada susimąstėte, kaip fiziškai atrodo internetas? Pasaulyje nėra vienos vietos, kurią būtų galima pavadinti interneto pradžios tašku. Tai milžiniškas tinklas, susidedantis iš tūkstančių... Daugiau
Aktualijos Kodėl duomenų centrų valdytojai mieliau lakstytų ant įkaitusių anglių?
Visi duomenų centrai pasaulyje skirstomi į keturias Tier kategorijas. Pirmoji – žemiausia, ketvirta – aukščiausia. Kategoriją lemia duomenų centro konstrukcija, techniniai sprendimai ir dar begalė... Daugiau
Aktualijos Įdomieji duomenų centrai: Džeimso Bondo filmų reinkarnacija Švedijoje
Tęsiame įrašų apie įdomiuosius duomenų centrus seriją. Šįkart persikeliame arčiau namų – į Stokholmą. Čia, buvusiame bunkeryje, 30 metrų po žeme veikia Pionen duomenų centras, kuriame trumpai savo... Daugiau
Aktualijos Dažniausios Lietuvos bendrovių klaidos, daromos migruojant į debesis
Lietuvos verslininkai jau supranta debesų kompiuterijos naudą, tačiau dalis jų vis dar klysta migracijos į debesis procese. Dažniausiai koją pakiša užsibrėžtas tikslas visą infrastruktūrą iškelti į... Daugiau
Naujienos vUTM – sprendimas, kaip apsisaugoti nuo kompleksinių grėsmių daug neinvestuojant
Šešėlinio kibernetinio pasaulio aktyvumas paskutiniu metu kelia mažai abejonių. Po to, kai nuo jo atstovų nukentėjo didieji šalies portalai, ši tema įšoko į pirmuosius žiniasklaidos ir politikų... Daugiau
Aktualijos Įdomieji duomenų centrai: Room 48 – 22 aukštai po žeme
Šiuo įrašu pradedame seriją, kurioje apžvelgsime įdomiausius pasaulio duomenų centrus. Šį kartą: apie JAV bendrovės Iron Mountain duomenų centrą Room 48. Daugiau
Aktualijos Kaip daiktų internetas pakeis duomenų centrus
Daiktų internetas – viena iš technologijų revoliucijų, pakeisiančių mūsų gyvenimą. Taip, šaldytuvai, dulkių siurbliai ir kiti namų įrenginiai, įžengę į internetą, darys nemažą įtaką mūsų kasdieniam... Daugiau
Aktualijos Penkios technologijų pasaulio revoliucijos, keičiančios mūsų gyvenimą
Išmanieji įrenginiai ar duomenų perkėlimas į debesį šiandien yra kasdienybės dalis, nors prieš dešimtį metų tai atrodė kaip utopija. Technologijų pasaulio lyderiai pabrėžia, jog tai tik pradžia, ir... Daugiau