Kontaktai

Švenčių dvasia: su internetu ar be jo?

2015.12.22

Šventinis periodas daugeliui asocijuojasi su šeima ir pakilia dvasia. Metame visus darbus, uždarome biurų duris ir mėgaujamės jaukia atmosfera su artimaisiais ir draugais. Panašu, kad turėtume šiek tiek primiršti ir internetą, bet statistika sako ką kita.

Interneto srautą stebinčios bendrovės Sandvine duomenimis, interneto naudojimas per šventes, palyginti su įprastomis metų dienomis, net suintensyvėja. Per Kalėdas dienos metu internetu naudojamės daugiau, o pats pikas pasiekiamas vakare. Vienintelė išimtis – kelios valandos Kūčių vakarą, kai žmonės padeda telefonus, išjungia kompiuterius ir su artimais susėda prie iškilmingo Kūčių stalo. Telekomunikacijų medijų bendrovė Virgin Media paskaičiavo, kad 2013 m. Šv. Kalėdų metu britų interneto srautas pasiekė stulbinančius 6,4 terabitus per sekundę, o įspūdingiausi skaičiai užfiksuoti pirmosios Kalėdų dienos vakare (20-23 val.). To paaiškinimas paprastas: visi į namus sugrįžta su maišais dovanų, kuriuose vis dažniau būna įvairūs elektroniniai įrenginiai. O kiekvieną naują telefoną, planšetinį kompiuterį juk reikia prijungti prie interneto, atnaujinti ir užpildyti naujausiomis programėlėmis ar žaidimais. Ir vienu metu tai daro tūkstančiai laimingų naujų žaisliukų savininkų.

Keičiasi ne tik kiek, bet ir kaip naudojame internetą. Rinkos tyrimų įmonė eDigitalResearch nustatė, kad iš 2000 apklaustųjų 89 proc. per Šv. Kalėdų laikotarpį naudojosi internetu, trečdalis tai darė išmaniuoju telefonu, penktadalis planšetiniu kompiuteriu. Įdomiau tai, kad 42 proc. naršė internete prie televizoriaus. Bendrovės tyrimų vadovas Derek Eccleston pastebi, kad toks dviejų įrenginių naudojimas papildo vienas kitą ir padeda greitai surasti reikalingos informacijos apie reklamuojamą daiktą ar žiūrimą laidą.

Nors internetas ir keičia tai, kaip mes švenčiame, tačiau kartu ir dar labiau sustiprina Kalėdų dvasią. Intersperience atliktas tyrimas parodė, kad net 61 proc. gyventojų naudoja socialinius tinklus kalėdiniams sveikinimams siųsti, taip išlaikant tradiciją palaikyti ryšį su tais, kurie šiuo metu neturi galimybės būti šalia.

Naujosios technologijos paliečia daugumą mūsų gyvenimo sričių. Net ir švenčių metu nepastebimai keičiame savo įpročius. Vis tik inovacijos padeda atlikti ir bene svarbiausias šventinio periodo užduotis – suburti artimuosius ir draugus, dalintis akimirkomis, įamžinti svarbius momentus ir skleisti Kalėdinę dvasią per atstumą. Jau nieko nestebina, jei iš užsienio negalėjęs sugrįžti dėdė prie Kūčių stalo sėdi per planšetiniame kompiuteryje įjungtą Skype, o draugai, vietoj eilinės SMS žinutės, mieliau siunčia juokingus vaizdo sveikinimus.