Kontaktai

Šveicarai Alpėse akylai saugo ir duomenis

2015.03.13

Šveicarai jau seniai garsėja stabilumu ir sugebėjimu saugoti vertingus dalykus. Technologijų amžiuje jie savas tradicijas tęsia ir imasi saugoti didžiausią šių dienų vertybę – duomenis. Ir tai daro ne bet kur, o šalies vizitine kortele tapusiuose Alpių kalnuose.

Duomenų centras, apie kurį šįkart rašome, įkurtas buvusioje šalies oro pajėgų vadavietėje, saugiai paslėptoje 1000 metrų žemiau kalno viršūnės Urio kantone. 15 tūkst. kvadratinių metrų kompleksas, iškirstas dar Šaltojo karo laikas ir apimantis kelis aukštus, priklausė Šveicarijos kariuomenei iki 2007 metų. Tais pačiais metais jį nupirko Deltalis ir 2010 metais čia įkūrė duomenų centrą. Pradžioje čia norėta įkurti aukso ir kitų brangių daiktų saugyklą, tačiau savininkai nusprendė, jog duomenys sugeneruos didesnes pajamas.

Deltalis savo duomenų centrą vadina vienu saugiausių pasaulyje. Ir turbūt ne be reikalo. Bunkeris buvo statytas taip, kad jo durys atlaikytų 20 megatonų bombos sprogimą, o praeities detalės niekur nedingo – buvusiame planavimo centre vis dar išlikusi patalpa, blokuojanti radijo signalus ir naudota atlikti itin slaptiems skambučiams. Išlikę ir išblukę Europos ir Šveicarijos žemėlapiai su NATO brigadų dislokacijos vietų žymekliais.

Šiandien kiekvieną bunkerio kampą stebi vaizdo kameros, o įėjimai saugomi elektroninių ir biometrinių užraktų. Norint patekti į vidų, pirmiausia  reikia parodyti ID kortelę ginkluotiems apsaugos darbuotojams, sėkmingai praeiti pro biometrinį patikros punktą, itin jautrų skanerį ir galiausia praverti kelias tonas sveriančias plieno duris.

Kaip ir priklauso Tier 4 lygį atitinkančiam duomenų centrui, visos gyvybiškai svarbios centro dalys yra dubliuojamos, gaisrų gesinimui pasirengta inertinėmis dujomis, ugniai atspariomis medžiagomis ir net menkiausias dūmų daleles aptinkančia stebėjimo sistema.

Kalnai duomenų centro savininkams leidžia sumažinti ir aušinimo kaštus – tarnybinių stočių aušinimui naudojamas didelis kalnų vandens rezervuaras, kuris nuolat išlieka tos pačios žemos temperatūros. Be to, didžioji dalis centrui reikalingos elektros energijos gaunama iš hidroelektrinių – palanki topografija ir didelis kritulių skaičius leidžia Šveicarijai turėti daugiau nei 500 hidroelektrinių. Deltalis skelbia, kad jei tik to nori klientas, jo tarnybines stotis 100% gali aprūpinti vien švari hidroelektrinių energija.

Žvilgterėti į šio duomenų centro vidų galima čia.