Kontaktai

Lietuviai debesis naudoja aktyviau nei vokiečiai ar prancūzai

2015.04.03

Atrodo, kad debesų kompiuterija mus supa visur ir jos naudą jaučia daugelis, tačiau statistika piešia kiek kitokį vaizdą. Eurostat paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad tik 13 % Lietuvos įmonių naudojasi debesų kompiuterijos sprendimais. Vienareikšmiškai šioje srityje Europos Sąjungoje pirmauja Suomija (51 %). Tačiau galime pasiguosti, kad nors ir nedaug, bet lenkiame tokias šalis, kaip Vokietija (11 %), Prancūzija (12 %), Lenkija (6 %), Latvija (6 %) bei ne tiek ir daug atsiliekame nuo ES vidurkio, siekiančio 19 %.

Tad kam Lietuvos verslui reikalingas debesis? Eurostat skelbia, jog 70 % respondentų debesis reikalingas el. paštui (ES vidurkis – 66 %). Pusė apklaustųjų debesį naudoja saugoti duomenims (ES vidurkis – 53 %), o 47 % – duomenų bazių talpinimui (ES vidurkis – 39 %). Nepamirštama ir programinė įranga: 34 % debesys reikalingi biuro programoms (ES vidurkis – 34 %), 45 % – apskaitos ar finansų programinei įrangai (ES vidurkis – 31 %) bei 33 % ­– CRM platformoms (ES vidurkis – 21 %).

Taip pat 38 % apklaustųjų Lietuvoje naudojasi debesies tarnybinėmis stotimis įvairiems skaičiavimams ir kitiems daug resursų reikalaujantiems darbams. Šioje pozicijoje tarp visų ES šalių Lietuvos bendrovės yra lyderės ir užimą pirmąją vietą, kai ES vidurkis siekia tik 17 %.

Tas pats tyrimas atskleidė, kad bendrovių atstovai labiau išnaudoti debesų kompiuteriją nelinkę dėl kelių pagrindinių priežasčių. Beveik 40 % ES verslo atstovų nurodė, kad jiems kyla abejonių dėl saugumo, 46 % nėra tikri dėl teisinės bazės ir dar tiek pat – fizinės lokacijos, kur yra saugomi jų duomenys. Kitaip sakant – visais atvejais vienu ar kitu klausimu trūko išsamios ir aiškios informacijos.

Panašias priežastis nurodė ir tos bendrovės, kurios visiškai nenaudoja debesų kompiuterijos. Beveik pusė (42 %) nesirenka debesies, nes nepakankamai išmano šią sritį, o 37 % neramina tie patys saugumo klausimai.

Vertinant rezultatus, reikia atkreipti dėmesį į vieną svarbią detalę. Nors ši ataskaita paskelbta praėjusių metų pabaigoje, bendrovės buvo apklaustos 2014 metų pradžioje. Tad pakartoję tą patį tyrimą dabar, greičiausiai matytume kiek palankesnius skaičius debesų kompiuterijai.