Kontaktai

Kokias vietas savo duomenų centrams renkasi rinkos lyderiai?

2016.03.09

Debesų kompiuterijos lyderiai Amazon, Microsoft, Google ar IBM išleidžia milijardus dolerių statydami duomenų centrus visame pasaulyje. Anot Bloomberg, šios kompanijos taip aktyviai investuoja į šią sritį dėl dviejų priežasčių: pirma, jos nori turėti savo serverius kuo arčiau šalia didžiausių interneto mazgų; antra, joms nuolat tenka taikytis su nacionaliniais duomenų apsaugos įstatymais bei klientų pageidavimais, todėl, priklausomai nuo situacijos, vartotojų duomenys turi būti saugomi gimtojoje ar tam tikroje kitoje šalyje.

Pasauliniai duomenų centrų skaičiai auga kaip ant mielių, tuo pačiu formuojasi ir populiariausių vietovių jiems statyti topai. Bloomberg sudarė pačių populiariausių vietovių, kuriose įsikuria didžiausių debesų kompiuterijos paslaugas teikiančių kompanijų duomenų centrai, sąrašą:

Silicio slėnis
Didžiausių pasaulio kompanijų būstinių namai yra viena mėgstamiausių duomenų centrų vietovių. Infrastruktūra čia itin brangi, tačiau esant tokiam dideliam potencialių klientų skaičiui, kitos išeities tiesiog nėra.

Dalasas ir Hiustonas
Geografiškai patogi vieta dėl artumo su Meksika bei Centrine Amerika. Taip pat pasižymi įmonėms aktualiomis mokesčių lengvatomis. Pavyzdžiui, Dalase bendrovė InfoMart valdo duomenų centrą, kuris buvo vienas pirmųjų viešų (prieinamų visiems) centrų rinkos istorijoje.

Sietlas ir Portlandas
Savo duomenų centrų žalumą vertinančioms įmonėms itin tinkama vieta. Šių miestų siūlomas išskirtinumas – pigi hidroelektra. Portlandas papildomai vilioja ir vienais mažiausių mokesčių duomenų centrams JAV.  

San Paulas
Vieną didžiausių elektros energijų kainų kompensuoja itin sparčiai auganti vietos debesų kompiuterijos rinka, pritraukianti didžiausias pasaulio įmones. Pavyzdžiui, visai neseniai čia duris atvėrė naujas IBM duomenų centras.

Tokijas
Tokijas, kaip ir San Paulas, pasižymi didelėmis elektros energijos kainomis, tačiau trečioji pagal ekonominį pajėgumą pasaulio valstybė išlieka viena didžiausių debesijos rinkų. Čia įsikūręs vienas didžiausių pasaulyje @Tokyo duomenų centras.

Singapūras
Įmones vilioja aukščiausio lygio valdžios remiama infrastruktūra bei didelis skaičius tarptautinių bendrovių būstinių. Ekspertai teigia, kad Singapūras tapo interneto vartais tarp Kinijos, kuri yra tituluojama naujuoju interneto centru, ir viso likusio pasaulio.

Frankfurtas
Vokiečiai yra viena labiausiai privatumą vertinančių tautų, ne išimtis ir duomenų apsauga. Todėl jie dažnai reikalauja, jog jų informacija būtų laikoma gimtinėje. Neseniai Microsoft paskelbė apie planus atidaryti du duomenų centrus Vokietijoje, iš kurių vienas įsikurs Frankfurte, dėl panašios priežasties. Bendrovė šiuose centruose laikys klientų iš Europos Sąjungos duomenis, kad šie neiškeliautų į JAV ar kitas šalis.

Mumbajus, Čenajus, Puna
Nors Indija ir nepasižymi pažangia infrastruktūra duomenų centrams, didžiausias debesų kompiuterijos paslaugas teikiančias įmones vilioja šalies rinkos dydis, kurioje itin daug neišnaudotų galimybių įsitvirtinti lyderio pozicijoje. Pavyzdžiui, Mumbajuje veikia didžiausias Tier IV kategorijos duomenų centras Azijoje – Ctrls Mumbai.

Sidnėjus ir Melburnas
Įmonių klientai Okeanijoje yra pernelyg toli nuo duomenų centrų kituose žemynuose, todėl reikalauja, jog jų duomenys būtų laikomi netoliese. Esminė to priežastis – nepakankamas duomenų perdavimo greitis. Tai užtikrina pakankamai didelį aktyvumą Australijos rinkoje – analitikai skaičiuoja, kad šiemet šalies duomenų centrų sektoriaus pajamos turėtų augti penktadaliu, o tokie rinkos lyderiai, kaip Microsoft, Amazon ar IBM ir toliau aktyviai investuoja į plėtrą.