Kontaktai

Kaip nori dirbti jaunieji profesionalai?

2016.03.31

Mūsų darbo įpročiai keičiasi labai sparčiai, tačiau darbo įrankiai su pokyčiais spėja ne visada. Norime trumpai apžvelgti, kaip mainosi darbo kultūra ir kokie technologiniai bei programiniai sprendimai pokyčius gali palengvinti.

Tūkstantmečio karta, kuri šiuo metu apima 18-33 metų profesionalus, keičia dabartines darbo taisykles. Jiems jau nebeįdomi tradicinė nuo 9 iki 18 val. darbo diena ir, kaip parodė Delloite tyrimas, šios kartos atstovai pirmenybę teikia darbui sau, kuris dar ir privalo turėti kokį nors kilnų tikslą. Microsoft atlikta apklausa parodė, kad šios kartos žmonėms labai svarbios ir technologijos, o 93 proc. apklausos dalyvių sako, kad renkantis darbo vietą vienas iš pagrindinių kriterijų yra tai, kokią techninę įrangą siūlo darbovietė. Be to, PwC tyrimas atskleidė, kad 64 proc. tūkstantmečio kartos apklaustųjų norėtų kartais dirbti iš namų, o 66 proc. lanksčiai susidėlioti darbo valandas taip, kaip jiems yra patogiau.

Tačiau nebūtina žvelgti taip toli, tokie pat principai galioja ir Lietuvoje: 50 proc. Lietuvos smulkių ir vidutinių įmonių darbuotojų reguliariai darbuojasi ilgiau nei įprastinės darbo valandos. Vis tik, daugiausia jų – net 40 proc. – tai daro dėl lanksčios darbo savaitės, o ne tiesiog dėl per didelio darbo krūvio.

Ką tai reiškia? O gi tai, kad dabartinius jaunuosius specialistus galima vadinti bene labiausiai technologiškai pažengusia karta. Jie puikiai supranta, kokias galimybes suteikia technologijos. Kam dirbti biure, jei galiu tai daryti iš bet kurios pasaulio vietos išmaniuoju telefonu, planšete ar kompiuteriu? Kam rinkti žmonių komandą, jei darbais galime pasiskirstyti ir reikalingus dokumentus pasiekti nuotoliniu būdu. Tai suprantantys naujieji specialistai nebenori tradicinės darbo aplinkos, jie siekia dirbti bet kuriuo jiems patogiu paros metu bei daug dėmesio teikia technologinių sprendimų prieinamumui dirbant.

Nenuostabu, kad įmonės, norėdamos patenkinti tūkstantmečio kartos poreikius, siūlo būtent tai, ko jiems reikia – lanksčias valandas ir programinės įrangos sprendimus. Vienas iš populiariausių sprendimų, padedantis užtikrinti mobilumą ir lankstumą – Office 365 paketas. Šis, debesų kompiuterija paremtas įrankių rinkinys suteikia visas reikalingas biuro programas darbui (nuo Word iki PowerPoint), leidžia lengvai keistis dokumentais bei juos pasiekti iš bet kurios pasaulio vietos. Taip pat panaikina galvos skausmą periodiškai pirkti naujas programų versijas, nes Office 365 prenumeratoriai visada savo įrenginiuose turi naujausias ir saugiausias paketo programų versijas.

Dar vienas labai svarbus momentas: šiais laikais rasti bendrovę, kurioje darbuotojų skaičius yra lyg įkaltas ir nekinta – praktiškai neįmanoma misija. Kad mažėjant komandos dydžiui nereikėtų permokėti už nenaudojamą programinę įrangą – licencijos bet kada galima atsisakyti, t.y. Office 365 kiekvienam vartotojui galima prenumeruoti už mėnesinį mokestį ir bet kada didinti ar mažinti jų skaičių.

Office 365 mes naudojame ir Baltnetoje – galime suteikti daugiau informacijos ir padėti įsigyti reikiamas licencijas. Daugiau informacijos čia.