Kontaktai

Kaip Facebook ištestuoja programėlę tūkstančiuose skirtingų išmaniųjų telefonų?

2016.08.12

Dauguma aktyvių Facebook vartotojų socialiniame tinkle šiandien naršo naudodamiesi savo išmaniaisiais telefonais. Kaip rodo statistika, maždaug 98 proc. mūsų draugų įrašus ir nuotraukas like‘ina iš mobiliojo įrenginio. Tiksliau – iš kelių tūkstančių mobiliųjų įrenginių, besiskiriančių savo operacinėmis sistemomis ar jų versijomis, ekrano dydžiu, techninėmis galimybėmis ir panašiai. Facebook programinės įrangos inžinieriams tai – tikras galvos skausmas: jiems reikia užtikrinti, kad programėlė, kuri nuolatos atnaujinama, sklandžiai veiktų visose išmaniųjų telefonų versijose. Kaip tai padaryti? Kaip greitai patikrinti kiekvieną programinio kodo pokytį tokioje gausybėje įrenginių? Žinoma, reikia ištestuoti kiekvieną iš jų!

Skamba kaip beveik neįmanoma misija, bet specialistai vis tik sugalvojo tinkamą būdą. Kaip pasakoja vienas iš Facebook inžinierių Antoine Reversat, bendrovė nusprendė sukurti tokį sprendimą, kuris galėtų palaikyti apie 2 tūkst. skirtingų mobiliųjų įrenginių – maždaug tokia įvairovė telefonų reguliariai jungiasi prie socialinio tinklo. Taip pernai gimė CT-Scan. Šio sprendimo prototipą inžinieriai anksčiau naudojo keliems įrenginiams testuoti, tačiau jį patobulino ir dabar jis turi atskirą patalpą JAV Oregono valstijoje esančiame duomenų centre.

Kiekviename minėtoje patalpoje esančios spintos stalčiuje galima rasti 32 skirtingų modelių telefonus, kurie yra sujungti su aštuoniais Mac Mini kompiuteriais arba keturiais specialiais Facebook serveriais, priklausomai nuo to, ar testuojami iPhone ar Android modeliai. Telefonų testavimui skirti stalčiai yra neįprasti ir pagrindinė to priežastis – WiFi ryšys. Įprastu būdu sudėjus vieną šalia kito tiek daug telefonų, WiFi signalą neišvengiamai trukdytų gausybė skirtingų įrenginių. Norėdami to išvengti Facebook inžinieriai kiekvieną stalčių atskyrė bevieliu prieigos tašku ir izoliavo jį nuo išorinių elektromagnetinių laukų. Viską sukonfigūravę ir įrengę stalčiuose vaizdo kameras, inžinieriai gali nuotoliniu būdu stebėti, kaip telefonuose veikia programėlė pakoregavus jos kodą ir įdiegus atnaujinimą. Atlikus net ir menkiausią atnaujinimą sistemoje, šis turi būti patikrintas, ar tinkamai veikia visuose 2 tūkst. įrenginių.

Savaime suprantama, kad kasmet pasirodo nauji išmanieji telefonai, todėl bendrovė, šiuo metu turinti apie 60 testavimo stalčių, ateityje nori padvigubinti kiekvieno stalčiaus palaikomų įrenginių skaičių nuo 32 iki 64. Ir visa tai tik tam, kad mūsų įrenginiai veiktų sparčiai, nenaudotų daug baterijos ir resursų like‘inant draugų asmenukes bei įrašus „Kodėl Facebook mano išmaniajame įrenginyje veikia taip lėtai?“…

Daugiau informacijos apie sprendimą ir nuotraukų galima rasti čia.