Kontaktai

Kaip atrodo internetas?

2014.07.25

Ar kada susimąstėte, kaip fiziškai atrodo internetas? Pasaulyje nėra vienos vietos, kurią būtų galima pavadinti interneto pradžios tašku. Tai milžiniškas tinklas, susidedantis iš tūkstančių kilometrų laidų, kompiuterių, įvairios techninės įrangos ir, žinoma, duomenų centrų. Dėl šios priežasties tikriausiai lengviausia įsivaizduoti internetą kaip neįveikiamą laidų raizgalynę, tačiau viskas priklauso nuo požiūrio – kažkam visa tai atrodo kaip tikri meno kūriniai.

Dizaineris ir filmų kūrėjas Timo Arnall savo projekte Internet Machine užfiksavo vieną jų. Jis gavo progą apsilankyti Telefónica duomenų centre Ispanijoje. Šis 65700 kvadratinių metrų duomenų centras valdo nemažą dalį Europos debesų kompiuterijos paslaugų. Internet Machine virto į neilgą filmą, atskleidžiantį, kaip iš tiesų atrodo interneto infrastruktūra – visai ne laidų raizgalynė, o it sterilus architektų, interjero dizainerių bei technikos specialistų šedevras.

Šiuo metu filmas rodomas Big Bang Data parodoje Ispanijoje, o jo pristatomąjį filmuką galite išvysti čia.

„Mane labiausiai nustebino faktas, kiek mažai vietos duomenų centre užima tarnybinės stotys ir kiek daug – jas palaikančios sistemos. Neįsivaizdavau, kad vėdinimo, elektros energijos tiekimo, priešgaisrinės sistemos užima tokį didelį plotą ir veikia taip garsiai“, – savo tinklaraštyje rašo T. Arnall. – „Tai leido suprasti, kad internetas nėra besvoris, nematerialus, besvoris debesis.“ Dizainerio tinklaraštyje galite išvysti ir įspūdingų duomenų centro nuotraukų bei patį filmo kūrimo procesą.

Kaip atrodo vietinis Baltnetos duomenų centras galite pamatyti mūsų galerijoje.