Kontaktai

Kai gamta išdykauja arba kaip paruošti savo duomenų centrą visiems scenarijams

2016.05.20

Gamta mėgsta nustebinti pačiu netinkamiausiu laiku, todėl žinant, kada tikėtis išdaigų (stiprių vėjų, kritulių ir pan.), galima joms pasiruošti iš anksto. Žmonės apstato savo namus įvairiomis apsauginėmis konstrukcijomis, pasiruošia atsargų arba tiesiog trumpam keliasi ten, kur ramiau. Panaši situacija ir su duomenų centrais (DC). Jei žmonės rūpinasi būstais dėl savo ir artimųjų saugumo, DC paslaugų teikėjai siekia užtikrinti nenutrūkstamą veiklą net ir nepalankiausiomis sąlygomis. Sausio pabaigoje JAV užklupo itin didelė sniego audra, tad domimės, kaip rytų pakrantės DC valdytojai jai ruošė savo centrus.

Užklupus rimtai sniego audrai, patekti ar palikti DC gali būti sudėtinga, todėl vienu didžiausių prioritetų tampa atsargos. Norint, kad nesustotų DC veikla, valdytojai turėjo patikrinti ir paruošti atsarginius generatorius, kurie užtikrintų greitą elektros energijos atstatymą, jei ši netyčia pradingtų. Natūralu, kad probleminėms situacijoms išspręsti reikia ir daugiau darbuotojų. Todėl valdytojams teko pasirūpinti, kad audros dieną DC budėtų didesnis būrys kolegų. O tam, kad sniegui aklinai užpusčius duris nereikėtų ieškoti kolegų stalčiuose šokoladukų ar miegoti po stalu, DC savininkai iš anksto pasirūpino maisto, vandens atsargomis, vietomis miegoti ir pirmosios pagalbos rinkiniais.

Kitas labai svarbus momentas – klientai. Sustojus jų verslui, pasiteisinimas, kad DC užpustė sniegas, nesuveiks ir greičiausiai lems prarastą klientą. Juk nieko nėra baisiau už nežinomybę, ypač kai tavo įmonės veikla priklauso nuo nuolatinio ir nenutrūkstamo DC darbo. Tai suprasdami valdytojai nuolat palaikė ryšį su klientais, juos informavo kaip ruošiamasi gamtos išdaigai ir kaip vyks darbai pačios audros metu. Toks atsakingumo gestas buvo puikus būdas parodyti, kad klientai vertinami, o tai kėlė pasitikėjimą DC valdytojo paslaugomis.

Artėjant audrai ar uraganui, puiki idėja dar kartelį pasitikslinti, ar visas personalas supranta ir žino, ką reikia daryti užklupus avarinei situacijai. Tokiu būdu rytų pakrantės DC valdytojai užkirto kelią panikai ir sudarė galimybes darbuotojams priimti geriausius sprendimus vadovaujantis šaltu protu. Taip pat jau audros metu DC valdytojai daug dėmesio skyrė sniego apkrovoms ant stogo, kad šis nepradėtų trūkinėti. Kartu buvo atidžiai patikrintos vandens surinkimo ir nukreipimo sistemos – balos DC viduje nėra pati geriausia situacija, už lango siaučiant milžiniškai sniego audrai.

Panašu, kad kolegos už Atlanto su gamtos stichija susitvarkė be didelių problemų – po audros žiniasklaidoje itin garsiai nuskambėjusių nusiskundimų nebuvo. Tačiau kitaip ir būti negali – duomenų centrų paslaugų pateikiamumą apibrėžiančios Tier kategorijos griežtai nurodo DC pasiekiamumą, todėl DC valdytojai turi dėti maksimalias pastangas, kad išlaikytų savo pažadą klientams net ir tada, kai susiduriama su, rodos, nenugalima jėga.

O pabaigai – ne visai su DC susijusi, bet labai įdomi istorija, kaip NASA ruošėsi minėtoms audroms ir kodėl tokiom dienom neverta valgyti meksikietiško maisto…