Kontaktai

IT karjera ir bendrovės ateityje: kaip juos pakeis debesys?

2015.10.02

Debesų kompiuterijos teikiama nauda organizacijoms yra nenuginčijama. Natūralu, jog įmonių, naudojančių šią technologiją, skaičius nuolatos didės, o IT infrastruktūra kelsis į debesis. Tokie pokyčiai neabejotinai darys didelę įtaką IT vaidmeniui ateityje ir kels nemažai klausimų apie mūsų darbo principus ir pačias organizacijas. Ar keisis jų struktūra? Kas nustatys bendrovės techninę viziją (ar seks ja)? Kokių mūsų įgūdžių reikšmė išaugs (ar sumažės)?

Pirmoji prognozė: sumažės serverių skaičius bendrovėse ir keisis darbuotojų pareigų pasiskirstymas. Taip nutiks dėl paprastos priežasties: visa infrastruktūra keliaus į debesis ir jai prižiūrėti reikės ženkliai mažiau finansinių ir žmogiškųjų išteklių, pavyzdžiui, sumažės inžinierių bei sistemų administratorių poreikis. Tačiau prireiks labiau patyrusių tam tikros kvalifikacijos specialistų: tinklo inžinierių, IT saugumo specialistų, verslo analitikų. Įprastines paprastas užduotis pakeis labiau kompleksiškos, susidedančios iš kelių etapų. Toks pokytis lems tai, kad daugiau dėmesio bus skiriama IT darbuotojų kūrybiniam mąstymui, problemų sprendimo ir mokėjimo bendradarbiauti įgūdžiams. Technologijų bendrovės Citrix viceprezidentas Steve Shah teigia, jog per ateinančius metus itin padidės duomenų apsaugos įgūdžių poreikis, atsižvelgiant į didėjantį IT vaidmenį bendrovių plėtros projektuose. Tokio tipo projektai apims tiek vidinius išteklius, tiek debesis. Dėl šios priežasties tokie teisiniai aspektai, kaip duomenų privatumas, suverenitetas, prieiga prie raktų, taps tokie pat svarbūs, kaip ir pati IT inžinerija.

IT skyrių vaidmuo ir darbo pobūdis taip pat turės prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos. Aptarnavimo ir palaikymo mąstyseną pakeis labiau strateginė, į programinę įrangą orientuota vizija. IT profesionalai neapsiribos tik duomenų bazės valdymu, jie ieškos naujų būdų gauti pajamų naudojant įmonės turimą infrastruktūrą, duomenis, žmogiškuosius išteklius. Tvarkos palaikymą pakeis kūrėjų mentalitetas. Anot GoodData įkūrėjo Roman Stanek, IT darbuotojai vis labiau panašėja į kolegas iš kitų skyrių. Dėl šios priežasties naujieji ateities IT darbuotojai išmanys ne tik savo sritį, bet ir kitas. PwC partnerio Curt Jabobsen nuomone, prieš penkerius metus nelankstūs IT skyriai buvo laikomi silpniausia grandimi, kuri lėtindavo visą verslą. Tačiau šių dienų IT departamentai nuolatos vystosi, o ateityje jie bus panašesni į nedideles sklandžias programinės įrangos įmones, kurių užduotis – spręsti savo klientų problemas.

Ekspertai sutinka, jog dauguma aplikacijų laikui bėgant persikels į debesis ir tokių atvejų, kai darbui reikalingi sprendimai bus saugomi vidiniuose bendrovės serveriuose, skaičius ženkliai sumažės. Efektyviai įvykdyti tas pačias veiklas naudojantis debesų paslaugomis kai kurioms įmonėms tampa tikru iššūkiu, bet bet kokiu atveju šios technologijos pagalba IT sektorius ateityje kaip niekad labiau suteiks galimybes verslui judėti greičiau ir atvers naujų galimybių.