Kontaktai

Įdomieji duomenų centrai: Star Trek įkvėptas statinys Švedijoje

2016.09.23

Dar 2014 m. rašėme apie duomenų centrų paslaugas teikiančią bendrovę Bahnhof ir jos duomenų centrą 30 metrų po žeme Pionen, kuris labiau primena Džeimso Bondo filmavimo aikšteles, nei įprastus duomenų centrus.

Naujausias bendrovės statinys pavadinimu Lajka, šaltojoje Švedijoje, Kista mieste ir toliau išlaiko netradicinių duomenų centrų modelį ir labiausiai išsiskiria savo  futuristiniu dizainu.

Kaip sako Bahnhof vadovas Jon Karlung, toks dizaino žingsnis ir buvo esminė bendrovės užduotis. Statant duomenų centrą daugiausia dėmesio buvo kreipiama į tai, kad jis atrodytų kaip kosminė stotis. Užduotį įgyvendinti Bahnhof pavyko – duomenų centrą bendrovė pastatė iš dviejų fantastinį filmą primenančių modulių.

Pirmasis, pripučiamas centrinis prieangis, vadinamas kupolu, labiau tiktų kosminei stočiai nei duomenų centrui. Šią dalį pagamino ta pati įmonė, kuri prieš tai sukūrė parašiutą ant Marso paviršiaus nusileidusiam kosminiam zondui Beagle 2. Be to, bendrovė net sukonstravo Star Trek seriale matytas identiškas automatines pneumatines duris, kurių garsą tikrai žino ištikimiausi gerbėjai. Šiame prieangyje darbuojasi duomenų centrą prižiūrintys specialistai, tai savotiškas jų biuras. Prie pripučiamos dalies jungiasi iš plieno pagaminta patalpa, kurioje jau yra laikomi serveriai ir visa įranga. Ši dalis išsiskiria tuo, kad toks pat plienas naudojamas ir kuriant tankus.

Taip pat stebina ne tik statinio dizainas, bet ir jo buvimo vieta. Lajka galima rasti 15-20 metrų nuo pagrindinio greitkelio į Stokholmą. Tai jokiu būdu nėra padaryta atsitiktinai: tokia vieta užtikrina gerą interneto ryšį bei mažą delsimo laiką. Kaip žinome, šie du faktoriai yra vieni svarbiausių duomenų centro veiklai.

J. Karlung mano, kad įprastinio dizaino duomenų centrai yra gana nuobodūs, o futuristinė vizualika kuria savitą prekės ženklą: „Dizainas yra pernelyg dažnai ignoruojamas mūsų verslo srityje ir dėl šios priežasties duomenų centrai visai netraukia aplinkinių dėmesio. Tikimės, kad išskirtinis dizainas paneigs išankstinius žmonių nusistatymus apie monotoniškus ir nykius duomenų centrus ir patrauks akį.“

Pažiūrėkite, kaip buvo rengiamas Lajka duomenų centras čia.