Kontaktai

Įdomieji duomenų centrai: Room 48 – 22 aukštai po žeme

2014.05.16

Šiuo įrašu pradedame seriją, kurioje apžvelgsime įdomiausius pasaulio duomenų centrus. Šį kartą: apie JAV bendrovės Iron Mountain duomenų centrą Room 48.

Įdomiausia tai, kad jis įkurtas buvusioje kalkakmenio kasykloje vakarinėje Pensilvanijoje, JAV. Visus įvažiuojančius automobilius tikrina pusiau automatinius ginklus turintys apsaugos darbuotojai, o už apsaugos posto besitęsiantis kelias netrukus pradingsta uoloje į kalvą. Ją saugo 3 tonų plieno vartai.

Patekus į vidų tenka nusileisti 22 aukštus po žeme, kur 58,7 ha plote plyti duomenų centro širdis. Iron Mountain teigia, kad čia darbuojasi apie 150 žmonių, tačiau jie buvusios kasykloje teritorijoje praleidžia tik 20 % savo darbo laiko. Likusiu metu duomenų centre būna aklinai tamsu – judesio davikliai, pajutę žmogų, įjungia apšvietimą tik toje erdvėje, kur jis būna. Taip sumažinamas suvartojamas el. energijos kiekis.

Darbuotojai, būdami po žeme, diskomforto nejaučia: čia veikia restoranas, budi gaisrinės automobiliai, keliaujama golfo automobilių pagalba, veikia vandens valymo įrenginiai, o atsarginiai generatoriai gali dirbti savaitę be pagrindinio energijos šaltinio.

Room 48 tokioje vietoje buvo įkurtas dėl kelių priežasčių. Pirmiausia – saugumas. Kalnas apsaugo ne tik nuo fizinio įsibrovimo, atominių bombų, bet ir nuo stichinių nelaimių. Kita priežastis – efektyvus el. energijos sunaudojimas. Atvėsinti čia veikiančias tarnybines stotis – daug paprasčiau, mat buvusioje kasykloje nuolat laikosi 11 laipsnių temperatūra, o kalkakmenio sienos, grindys ir lubos itin efektyviai sugeria šilumą. Vėsinimui Iron Mountain taip pat pasitelkė ir geoterminius vandenis bei čia plytintį požeminį ežerą.

Šiame BBC reportaže galite išvysti, kaip atrodo pats duomenų centras.