Kontaktai

Elektroninis paštas nedingsta – tik tampa mobilus

2015.06.05

Šiais socialinių tinklų ir inovacijų laikais gali pasirodyti, kad el. paštas iš lėto keliauja į interneto archyvus, bet statistika su tuo nesutinka. Tiesiog mūsų laiškai šiandien dažniau skaitomi ir keliauja ne iš „Outlook“ dėžučių įprastuose kompiuteriuose, bet tampa mobilūs ir pasiekiami per išmanius telefonus ar planšetinius kompiuterius.

2011 metais mobiliuosiuose įrenginiuose atidarydavome vos 8 % mus pasiekusių laiškų, o praėjusiais metais šis rodiklis išaugo šešis kartus ir jau siekė 48 %. Trečdalį laiškų, kaip ir 2011 metais, atidarome per naršyklę, o tik kas penktą – per Outlook ar kitą panašią programą. Prieš keturis metus ši kategorija vienareikšmiškai pirmavo ir siekė 58 %.

Įdomu tai, kad daugiausia dėmesio el. laiškam skiria Android išmaniųjų telefonų vartotojai – daugiau nei pusė jų prie vieno laiško vidutiniškai praleidžia daugiau nei 15 sekundžių. Už jų rikiuojasi įprastų kompiuterių naudotojai ir Android planšečių savininkai.

Artimiausiu metu el. paštas tikrai niekur nedings. Prognozuojama, kad 2018 metais visame pasaulyje el. paštu naudosis daugiau nei 2,2 mlrd. žmonių ir didžioji jų dalis (80 %) laiškus skaitys per mobiliuosius įrenginius. Vien šiemet mobiliųjų el. pašto naudotojų skaičius turėtų augti 22 %.

Tikėjimą el. pašto ateitimi patvirtina ir IT rinkos gigantų planai. Pavyzdžiui, šių metų pradžioje Amazon pristatė WorkMail – el. pašto ir kalendorių sprendimą, turėsiantį konkuruoti su analogiškais Google ir Microsoft produktais. Gerus rezultatus rodo ir Microsoft Office 365 sprendimas, su kuriuo vartotojai gauna įprasto pašto paslaugas – vartotojų skaičius paskutinį ketvirtį išaugo 35 %.  Jo naudojamos technologijos Microsoft Exchange pagrindu veikianti sprendimą BaltMail Exchange siūlome ir mes. Pastarasis leidžia laiškus pasiekti iš bet kokio įrenginio, patogiai valdyti kalendorius, skirstyti užduotis ir užtikrina aukštą saugumo lygį.

Tiesa, skirtingi įrenginiai lemia ir skirtingus naudojimo įpročius. Pavyzdžiui, tyrimai rodo, jog telefonu į gautus laiškus žmonės atsako 54 % greičiau nei tie, kurie naudoja įprastus kompiuterius. Tačiau greitesni atsakymai lemia trumpesnius laiškus – mobiliuosius telefonuose jie būna net 60 % trumpesni.