Kontaktai

Baltnetos veiksmai COVID-19 viruso pandemijos metu

2020.03.17

Baltnetos veiksmai COVID-19 viruso pandemijos metu

Veiklos tęstinumo (angl. business continuity) plane mes esame numatę, kaip dirbsime visuotinės pandemijos metu. Tai leido pradėti taikyti numatytas tvarkas tą pačią dieną, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) COVID-19 viruso protrūkį paskelbė pandemija. 90% Baltnetos darbuotojų nedelsiant pradėjo dirbti iš namų ir ėmėme įgyvendinti kitas plane numatytas priemones bei darbo organizavimo tvarkas.

Mes suprantame kritinę mūsų paslaugų svarbą ir įtaką visuomenei, todėl žemiau pateikiame nuolat pildomą mūsų įgyvendinamų priemonių sąrašą:

  • Visi darbuotojai, kurie dar iki pandemijos ir karantino Lietuvoje paskelbimo pradžios buvo grįžę iš bet kurios užsienio šalies, 2 savaites dirba nuotoliniu būdu.
  • Pandemijos ir viso karantino metu daugiau negu 90% darbuotojų dirba nuotoliniu būdu. Likusi darbuotojų dalis yra paskirstyta per dvi lokacijas, taip užtikrinant, kad darbuotojai iš tų pačių komandų fiziškai nekontaktuotų visą pandemijos laikotarpį.
  • Atlikdami darbus kliento biure Baltnetos inžinieriai dėvi vienkartines pirštines ir veido kaukes.
  • Esame atsisakę bet kokių fizinių susirinkimų įmonės viduje. Visi susirinkimai vykdomi naudojantis Microsoft Teams bendradarbiavimo sprendimu.
  • Neorganizuojami jokie renginiai klientams.
  • Baltnetos biuro ir duomenų centro patalpos yra papildomai dezinfekuojamos kiekvieną dieną.
  • Ruošdamiesi blogiausiam scenarijui, didelį dėmesį skiriame papildomai procesų dokumentacijai.
  • Į duomenų centro serverių patalpas darbuotojai ir klientai gali patekti tik naudodami apsaugos priemones (vienkartines pirštines, veido kaukes).

Baltneta yra pasiruošusi tęsti veiklą ir aptarnauti savo klientus COVID-19 viruso pandemijos metu

Balandžio 17 d. atnaujinimas: pagalba Respublikinei Klaipėdos ligoninei
Visam Respublikinės Klaipėdos ligoninės įrengtos karščiavimo klinikos veikimo laikotarpiui neatlygintinai suteikėme interneto ryšio paslaugas. Plačiau https://www.facebook.com/RespublikineKlaipedosLigonine/posts/660067708165830 

Kovo 25 d. atnaujinimas: pagalba Vilniaus savivaldybei
Vilniaus savivaldybės prašymu, gyvybės langelyje medikams neatlygintinai įdiegėme mūsų kurtą išmanųjį daviklį, matuojantį konteinerio užpildymo lygį.

Kovo 24 d. atnaujinimas: pagalba Vilniaus Šeškinės poliklinikai
Vilniaus Šeškinės poliklinikoje įvedus karantiną šeimos gydytojai ėmė konsultuoti pacientus telefonu iš namų. Norėdami padėti suvaldyti įeinančių skambučių srautą, visam karantino laikotarpiui poliklinikai nemokamai suteikėme 100 papildomų kontaktų centro darbo vietų licencijų.    

Kovo 19 d. atnaujinimas: darbų srautas ir naujų paslaugų diegimo darbai
Užklausų kiekis, savaitės pradžioje išaugęs beveik tris kartus ir privertęs klientus laukti išsprendimo pabaigos šiek tiek ilgiau nei įprastai, šiuo metu stabilizavosi. Esamų paslaugų aptarnavimas ir naujų paslaugų diegimo darbai vyksta pagal sutartus įsipareigojimus. 

Kovo 19 d. atnaujinimas: techniniai pajėgumai
Pandemijos metu nefiksuojame padidėjusios duomenų perdavimo tinklo apkrovos. Daugelis mūsų verslo klientų darbuotojų dirba iš namų, taip netgi sumažindami mūsų duomenų perdavimo tinklo apkrovą.

Kovo 18 d. atnaujinimas: laikino paslaugų stabdymo galimybės
Visi mūsų klientai pagal bendrosios sutarties sąlygas sutarties galiojimo metu turi teisę laikinai (maksimaliai iki 2 mėnesių) sustabdyti paslaugos teikimą, jeigu jos teikimui nėra naudojamos trečiosios šalies paslaugos. Paslaugos pakartotinis įjungimas yra apmokestinamas vienkartiniu mokesčiu, numatytu paslaugų teikimo taisyklėse.

Kovo 18 d. atnaujinimas: finansiniai Baltnetos pajėgumai
Savo klientus užtikriname, kad net ir užsitęsusio karantino ir sutrikusių atsiskaitymų atveju būsime pajėgūs tęsti savo veiklą. Baltneta yra finansiškai stabili įmonė, priklausanti didžiausiai IT įmonių grupei Šiaurės Europoje Atea. Taip pat šiuo metu atidžiai kontroliuojame savo piniginius srautus, vertindami tiek savo klientų patiriamus sunkumus, tiek stengdamiesi laiku atsiskaityti su savo tiekėjais.

Kovo 17 d. atnaujinimas: sandėlio informacija
Savo sandėlius galimiems laikiniems tiekimo sutrikimams pradėjome ruošti dar vasario pradžioje, todėl neturime jokio įrangos trūkumo. Šiuo metu turime daugiau negu 20 vnt. paruoštų fizinių įvairios konfigūracijos DELL EMC serverių. Sandėlyje taip pat yra daugiau nei 100 vnt. SSD diskų dedikuotų serverių nuomos paslaugai teikti (jų sąrašą galite rasti čia: https://www.balt.net/duomenu-centras/serveriai-ir-debesu-kompiuterija/dedikuotu-serveriu-nuoma/).
Taip pat įdiegti nauji serveriai, skirti debesų kompiuterijos paslaugai. Šiuo metu klientams paruošta daugiau nei 2500 GB RAM, 1000 vCPU ir 200 TB SSD.

Kovo 17 d. atnaujinimas: patekimas į duomenų centrą
Nuo šiol visi mūsų klientai, norintys patekti į duomenų centro patalpas, esančias adresu Liepkalnio 160c, Vinius, privalės dėvėti veido kaukes ir turės atlikti rankų dezinfekciją. Pastarąsias priemones prie įėjimo į patalpas pateiks Baltneta. Šio reikalavimo nesilaikantys klientai nebus įleidžiami į duomenų centrą.
Šiuo metu duomenų centre neorganizuojamos jokios ekskursijos. Patekimas į duomenų centrą galimas tik išimtiniu – įrangos montavimo ar gedimo – atveju.

Kovo 16 d. atnaujinimas: padidėjęs telefoninių skambučių kiekis
Pirmąją visuotinio karantino dieną sulaukėme daugiau nei dvigubai didesnio užklausų kiekio telefonu. Dauguma klientų prašė padėti suorganizuoti darbą nuotoliniu būdu.