Kontaktai

Baltnetos debesis keliauja į SSD diskus

2014.08.06

Savo debesų kompiuterijos infrastruktūrą atnaujinome itin sparčiais standžios būsenos diskais (SSD). Džiaugiamės galėdami pirmieji Baltijos šalyse pasiūlyti rinkai naujos kartos debesų kompiuterijos paslaugas, leisiančias klientams perkelti į debesį didesnės spartos reikalaujančias sistemas, lanksčiau valdyti virtualią infrastruktūrą bei sumažinti sąnaudas.

Nepaisant investicijų į procesorių greitį ir darbinę atmintį, pastaruoju metu pagrindiniu vykdomų operacijų greičio apribojimu buvo mechaninis kietasis diskas (HDD). Šiuo atnaujinimu savo debesų kompiuterijos paslaugas keliame į naują lygį: SSD diskai yra dešimtis kartų našesni, naudoja mažiau elektros energijos, o jų kaina nukrito iki tiek, kiek visai nesenai kainavo HDD diskai. Tokį pat žingsnį neseniai žengė ir rinkos gigantai AWS bei Google, savo klientams pasiūlę debesų kompiuterijos paslaugas SSD diskų pagrindu.

Baltneta pirmoji Baltijos šalyse įsigijo specialią HP duomenų saugyklą (HP 3PAR 7450), pritaikytą būtent tokiems diskams. Tai leis užtikrinti garantuotus duomenų masyvo našumo parametrus, t. y. klientas bus visada tikras, kad užsakytas rašymo ir skaitymo našumas (IOPS) nebus mažesnis nei sutarta.

SSD diskų greitis suteiks galimybę klientams perkelti į debesį tokias didelio našumo reikalaujančias sistemas, kaip duomenų bazės, virtualių darbo vietų projektai, realaus laiko aplikacijos, ERP, CRM sistemos. Iki šiol dėl kietųjų diskų greičio apribojimų to padaryti nebuvo galima ir daliai klientų tai buvo bene vienintelis trikdis, neleidžiantis pasinaudoti debesų kompiuterijos privalumais.

Dar vienas atnaujinimo privalumas – klientai, norėdami pasiekti tam tikrą našumą, nebus priversti pirkti nereikalingos talpos, kaip buvo iki šiol. Dabar šiuos du dydžius – talpą ir našumą – bus galima konfigūruoti atskirai, pagal savo poreikius, pavyzdžiui, užsisakyti 100 GB disko talpos ir 10 000 IOPS. Iki šiol norint tokį rašymo ir skaitymo našumą pasiekti su HDD diskais, klientui tekdavo pirkti bent 10 000 GB talpos.