Klientų aptarnavimas: 8 700 800 88

2014.06.16

Dažniausios Lietuvos bendrovių klaidos, daromos migruojant į debesis

Lietuvos verslininkai jau supranta debesų kompiuterijos naudą, tačiau dalis jų vis dar klysta migracijos į debesis procese. Kaip pastebi bendrovės „Baltnetos komunikacijos“ specialistai, lietuviai yra linkę užsibrėžti tikslą iškart visą savo infrastruktūrą iškelti į debesiją, pasirinkti netinkamą partnerį ar pamiršti vartotojus, kuriems teks dirbti su programomis, perkeltomis į debesis.

„Jau galime užtikrintai teigti, kad šalies įmonių atstovai, ypač prekybos, transporto, gamybos sektoriuose, mato debesų kompiuterijos naudą. Labai retai stebime situaciją, kai bendrovės migruoja iš debesies atgal į privačias tarnybines stotis. Dažniausiai taip nutinka, jei įmonės suklysta dar pačioje pradžioje ir netinkamai įvertina savo turimas sistemas“, – sako Modestas Ancius, UAB „Baltnetos komunikacijos“ rinkodaros skyriaus vadovas.

Pasak jo, kartais bendrovės užsibrėžia tikslą visą savo IT ūkį perkelti į debesį vienu kartu. Tą padaryti sunku, todėl geriau migruoti nuosekliai, pradedant nuo el. pašto, CRM ir kitų sistemų, kurių naudojimas paremtas interneto technologijomis. Taip pat reikia įvertinti kiekvienos programos bei sistemos poreikius infrastruktūrai ir tai, kokiu būdu jas pasiekia galutinis vartotojas, ar egzistuoja programos naudojimo pikai.

„Viską įvertinus reikia pasiruošti migracijos planą ir jo laikytis, antraip kyla duomenų praradimo, sistemų prastovų ar didesnių išlaidų rizika. Be to, pačioje proceso pradžioje labai svarbu pasirinkti ir į procesą įtraukti tinkamą debesų kompiuterijos paslaugų teikėją. Reikia įvertinti ne tik jo turimus įvairius saugumo, procesų valdymo sertifikatus, bet ir realiai įgyvendintus projektus bei klientų rekomendacijas“, – pataria M. Ancius.

Pavyzdžiui, pasitaiko atvejų, kai partneriai, siekdami išlaikyti mažesnę kainą, nutyli klientams, kad keliantis į debesį teks peržiūrėti turimas programinės įrangos licencijas ir greičiausiai jas atnaujinti: „Taip klientai būna priversti dirbti nelegaliomis programomis ir dažnai apie tai sužino tik audito metu, kai atsakomybė už programinės įrangos legalumą krenta ant jų pečių.“

Bene svarbiausias dalykas, kurio turėtų nepamiršti bendrovės, migruojančios į debesį – nauja infrastruktūra turės naudotis eiliniai įmonės darbuotojai. Jei pertvarkytas IT ūkis veiks lėtai, neatitiks komandos poreikių, reikalingos programos bus sunkiai pasiekiamas – kris jų darbo efektyvumas ir bendrovei teks arba viską daryti iš naujo, arba grįžti atgal į privačias tarnybines stotis.

Kaip pastebi bendrovės „Baltnetos komunikacijos“ rinkodaros skyriaus vadovas, užbėgti visoms klaidoms už akių galima išsikėlus konkretų migracijos tikslą: sutaupyti, padidinti sistemų patikimumą ar perleisti atsakomybę paslaugos teikėjui, o patiems netrukdomai vykdyti plėtrą.