Klientų aptarnavimas: 8 700 800 88

2013.11.26

Trys priežastys persikelti į debesį

Vis daugiau Lietuvos įmonių atsisako nuosavų serverių ir savo veikloje naudojamus duomenis perkelia į išorinius duomenų centrus. Pavyzdžiui, moderniausią Baltijos šalyse duomenų centrą valdančios IT paslaugų bendrovės „Baltnetos komunikacijos“ klientų skaičius per metus išaugo 20 proc. Specialistai teigia, kad toks žingsnis ženkliai sumažina IT ūkio išlaidas, padeda geriau apsaugoti jautrius duomenis ir sprendžia opią IT specialistų trūkumo problemą.

Pirmoji priežastis – mažesnės įmonių IT išlaidos

„Nuosavi serveriai biuruose netrukus taps tokia pat egzotika kaip fakso aparatas“, – teigia „Baltnetos komunikacijų“ vadovas Mindaugas Pranskevičius. Iš tiesų išlaikyti savo serverius ar duomenų centrus įmonėms tampa brangiu ir nepraktišku malonumu. Jų įrengimas reikalauja nemažai laiko bei žmogiškųjų resursų. Taip pat svarbu nuolat atnaujinti sparčiai tobulėjančią techniką, o tai ženkliai didina ir taip nemažus kaštus.

Skaičiuojama, kad persikėlus į debesį, bendrovės sutaupo nuo 20 iki 40 proc. duomenų saugojimui skirtų išlaidų.

Antroji priežastis – nereikia samdyti brangiai kainuojančių IT specialistų

Kauno technologijos universiteto skaičiavimu, kasmet Lietuvos IT kompanijos papildomai įdarbintų apie 4 tūkst. šios srities darbuotojų. Esant kvalifikuotų specialistų trūkumui, susirasti ir pasamdyti darbuotoją, prižiūrėsiantį nuosavus serverius, tampa sudėtinga ir brangia užduotimi.

Įmonės duomenų saugojimas išoriniuose duomenų centruose dažnai kainuoja pigiau, nei vieno ar kelių specialistų išlaikymas.

Trečioji priežastis – geresnė duomenų apsauga

Kai debesų kompiuterija dar tik žengė pirmuosius žingsnius, dalis IT bendruomenės lingavo galva ir abejojo duomenų centrų saugumu. Specialistai primena, jog pačioje pradžioje šiandien niekam abejonių nekelianti elektroninė bankininkystė kai kurių buvo vertinama skeptiškai dėl tų pačių priežasčių.

Iš tiesų duomenų centrai yra daug geriau apsaugoti nuo pavojų, nei biuruose esantys serveriai. „Baltnetos komunikacijų“ valdomame Tier 3 standarto keliamus reikalavimus atitinkančiame duomenų centre veikia kelių pakopų energijos tiekimo, interneto ryšio ir apsaugos nuo fizinio ar kibernetinio įsilaužimo sistemos.

Svarbius įmonių duomenis išoriniuose duomenų centruose nuo programišių atakų saugo naujausia programinė įranga bei kibernetinio saugumo specialistai.