Klientų aptarnavimas: 8 700 800 88

2012.10.11

Vilniuje jau veikia moderniausias duomenų centras Baltijos šalyse

15min.lt

2012 m. spalio 3 d.

Kompanija „Baltnetos komunikacijos“ žurnalistams surengė ekskursiją po moderniausią Baltijos šalyse duomenų centrą, į kurį bendrovė investavo 10 mln. Lt.

Naujasis duomenų centras pilnai atitinka „Tier 3“ kategorijos reikalavimus (iš 4 galimų). Jo išskirtinumas – ryšio, aušinimo ir energijos tiekimo sistemų dubliavimas, užtikrinantis 99,982 proc. pateikiamumą. Taigi per metus tokio lygio centrams leidžiama neveiksnumo trukmė – 1,6 valandos (palyginimui, „Tier 2“ kategorijos duomenų centras gali neveikti maždaug 22 valandas per metus, o „Tier 4“ – 0,4 val.).

„Baltnetos komunikacijos“ duomenų centrą statė nuo pamatų, taigi jis įrengtas laikantis visų reikalavimų: skirtingos paskirties įranga turi atskirą patalpą, kiekvienoje jų užtikrinama reikiama temperatūra. Statinys sukonstruotas kaip pastatas pastate: išorinės pastato sienos yra iš metalo ir izoliacinės medžiagos plokščių, sukuriančių apsaugą nuo elektromagnetinių bangų, o viduje esančias serverių, ryšio, elektros ir gaisro gesinimui skirtų dujų patalpas juosia mūrinės sienos. Pastarosios gali valandai sulaikyti ugnies patekimą į pastato vidų.

Gaisro serverių patalpose užgesinimui įrengta speciali gesinimo inertinėmis dujomis sistema.

Į pastatą atvestos dvi elektros energijos linijos bei du šviesolaidinio interneto kabeliai (kurie, beje, nutiesti skirtingais keliais – taigi jei kur nors atliekant kasinėjimo darbus ar dėl kokių kitų priežasčių interneto ar elektros tiekimo kabeliai būtų nutraukti, centro darbą užtikrintų atsarginis). Lauke stovintys generatoriai, esant poreikiui, galėtų užtikrinti nenutrūkstamą elektros tiekimą dvi paras nepildant kuro bakų, kol būtų pašalinti elektros tiekimo gedimai.

Lauke taip pat yra dalis aušinimo sistemos įrangos, o visą teritoriją juosia tvora, ji nuolat stebima vaizdo kameromis, patalpose budi apsaugos darbuotojas.

Šis duomenų centras ne tik moderniausias, bet ir vienas didžiausių Lietuvoje – jame telpa daugiau nei 100 serverių spintų arba daugiau nei 4,4 tūkst. serverių. Bendrovė ketina ne tik teikti įprastas (serverių spintų nuomos, serverių saugyklos, dedikuotų serverių ir kt.), bet ir plėtoti debesų kompiuterijos paslaugas.

Kol kas veikia tik kelios serverių spintos. Likusias vietas kompanija tikisi užpildyti per ateinančius penkerius metus. Naujojo duomenų centro paslaugos pirmiausia bus siūlomos toms įstaigoms, kurioms rūpi nenutrūkstamas serverio veikimas – finansinių paslaugų bendrovėms, interneto portalams, taip pat svarstoma apie bendradarbiavimą su užsienio verslo įmonėmis.