Klientų aptarnavimas: 8 700 800 88

2012.10.10

Kuo gali būti naudingas praktikantas

Dienraštis „Verslo žinios“

2012 m. spalio 10 d.

Paprastai manoma, kad praktikantus priima tik stambios įmonės. Tačiau pasikviesti studentų naudinga ir smulkiajam bei vidutiniam verslui. Praktikantas ne tik atlieka dalį darbų, bet galbūt taip bus galima užsiauginti gerą specialistą. Keletas patarimų, kaip pasirengti prieš priimant praktikantą ir kur jų ieškoti.

Apie tai, kad ieškote praktikantų, praneškite universiteto ar kolegijos karjeros centrui - jie tą informaciją išplatins studentams.

Pirmiausia aptarkite su praktikantu, kokių žinių jis norėtų gauti iš įmonės. Taip pat informuokite, kokius darbus jam reikės atlikti. Natūralu, kad praktikantams skiriama rutininių darbų, bet jie neturėtų sudaryti daugiau nei pusės jam skirtų funkcijų.

Paskirkite praktikos vadovą, kuris kuruotų praktikantą. Jei studentui teks pusę dienos sėdėti ir laukti, kol jį kas nors pastebės ir duos užduotį, vargu ar tokia praktika bus naudinga.

Įtraukite praktikantą į kolektyvą, tarsi jis būtų tikras jo narys, tik užsibūsiantis čia šiek tiek trumpiau.

Nesibaiminkite, kad jaunas žmogus gali pridaryti klaidų - tam ir yra kuratorius, kad nurodytų, kur suklysta, ką reikėtų padaryti kitaip.

Galite susitarti, kad praktikantas, jau įgavęs žinių apie darbą įmonėje, ateitų laikinai padirbėti, kai, tarkime, administratorė išeis atostogų. Taip išspręsite pakaitinio žmogaus problemą.

Pasiūlykite studentui praktiką pas jus atlikti ir kitąmet, o jei jis pateisins lūkesčius - galėsite priimti ir nuolatiniam darbui, nes tokiam žmogui nebereikės nuo nulio aiškinti, kas ir kaip įmonėje daroma.

Ieva Kriaučiūnienė, UAB „Baltnetos komunikacijos“ bendrųjų reikalų ir personalo direktorė.