Klientų aptarnavimas: 8 700 800 88

2011.10.07

Sistemų administratorių turnyras baigėsi Jungtinės komandos pergale

Vakar įvykusiame sistemų administratorių miesto turnyre „SysAdmin 2011" dėl geriausios komandos titulo susigrūmė 10 komandų ir iš viso 49 IT specialistai, o Baltnetos taurė ir pagrindinis prizas atiteko komandai, pasivadinusiai „Varzhterless". Komanda sudarė skirtingų įmonių atstovai, Bayer, Hostex, Prenta, Lietuvos geležinkeliai, Vilniaus Universiteto Informacinių Technologijų taikymo centras ir Baltnetos komunikacijos. Pergalę ji išplėšė pirmoji įveikusi aukštos kvalifikacijos reikalaujančias užduotis.

Geriausi Lietuvos informacinių technologijų specialistai vakar varžėsi 6 val. trukmės orientaciniame komandiniame žaidime Vilniaus mieste „SysAdmin 2011". Žaidimo metu IT specialistai turėjo pasijusti studentų iš ateities universiteto „kailyje" - žaidėjai buvo „perkelti" atgal į XXI amžių, kuriame turėjo įvykdyti itin aukštos kompetencijos reikalaujančias užduotis, prisiminti ir pritaikyti tiek šiandien, tiek iš istorijos vadovėlių žinomas metodikas. Pavyzdžiui pirmoji kliūtis, tapusi didžiuliu iššūkiu komandoms, tai dar 1725 m. Bazilio Bušono pasiūlyta duomenų laikmena - perfokorta.

Greičiausiai ir geriausiai užduotis išsprendusi komanda, nors ir nebaigė visų užduočių, tačiau besibaigiant žaidimui skirtam laikui, buvo išsprendusi daugiausiai užduočių - tai jai užtikrino pergalę ir Baltnetos taurę. Nugalėtojai pasiekė 10 iš dvylikos žaidimo lygių ir jame perėjo kritinius etapus, parodančius jų kvalifikaciją. Šią komandą sudarė: Vidmantas Vadluga, Mindaugas Filipavičius, Egmontas Kalinauskas, Paulius Mažeika, Justas Gilvonauskas ir Rimantas Ališauskas. Nugalėtojų komandai viena iš didžiausių Lietuvoje duomenų perdavimo ir IT paslaugų teikėja „Baltnetos komunikacijos" įsteigė 1.000 eurų vertės prizą, komanda nusipelnė ir visų sistemų administratorių pripažinimo.

"Šios varžybos labai padėjo prasimankštinti nuo darbinės rutinos, suteikė galimybę išbandyti savo žinias, bei pasisemti patirties iš kolegų, o svarbiausia, tai buvo labai geras laiko praleidimo būdas su bendraminčiais, saulėtą ketvirtadienio vakarą. Tikrai nebuvo lengva, reikėjo skubėti, priimti rizikingus sprendimus, tačiau lydimi azarto stengėmės iš paskutiniųjų ir sėkmė mus lydėjo. ", - įspūdžiais dalijosi komandos „Varzhterless" kapitonas Vidmantas Vadluga.

Žaidimo rėmėjai, IT sprendimus teikianti kompanija „DS Solutions", bei pasaulinės saugumo sprendimų kūrėjos ESET produkcijos platintoja „NOD Baltic" įsteigė ir specialiųjų prizų, jais apdovanoti antrąją ir trečiąją vietas užėmę komandos. Atstovavę UAB „Ekobana", UAB „Nanolabas" ir UAB „Studio moderna" atstovai užėmė antrąją vietą, o treti liko UAB „IDW", „Hanning Vilnius" ir UAB „Vilta", šioms dviems komandoms, nors ir ryžtingai skinantis kelią į priekį koją pakišo laiko stygius.

„Užduotis dalyviams rengė žinomi Lietuvos sistemų administratoriai kurių tapatybės organizatoriai neatskleidžia, tad dalyviams tikrai prirėkė ne tik kompetencijos, bet ir žvitraus proto, greičio, kūrybingumo. Įdomus faktas šis, kad pernai metais nugalėtojų komanda žaidimą baigė paskutinė, per metus išlavino žaidimo įgūdžius. Nugalėtojų komanda tikrai buvo verta šio apdovanojimo. Džiaugiamės, kad ši tradicija tęsiasi, kitąmet į naują turnyrą vėl visus sistemų administratorius pakviesime susigrumti dėl geriausiųjų titulo", - apie įvykusį turnyrą pasakoja Audrius Žemgulis, UAB „Baltnetos komunikacijos" technikos direktorius.

Iššūkis turnyre kovoti dėl ateities technologijų magistro laipsnio buvo mestas visiems Lietuvos IT specialistams, nepriklausomai nuo to, kokias sistemas jie prižiūri ir kokiose organizacijose jie dirba, o dalyvavimas buvo nemokamas. Nemokamą interneto ryšį renginio metu suteikė „Bitė".

Daugiau renginio akimirkų ieškokite tinklalapyje http://www.sysadmin2011.lt/.