Klientų aptarnavimas: 8 700 800 88

2011.05.05

Įmonės savo duomenis galės pasiekti neribotos spartos ryšiu

Didžiųjų Lietuvos miestų verslo centruose įsikūrusios įmonės nuo šiol galės neribotu greičiu pasiekti duomenų centruose saugomą informaciją. Pirmoji Lietuvoje tokį sprendimą savo klientams pasiūlė UAB „Baltnetos komunikacijos". Bendrovė prognozuoja, kad neribojamas interneto greitis tarp duomenų centro ir galutinio vartotojo paspartins „debesų kompiuterijos" (angl. cloud computing) paslaugų plėtrą Lietuvoje.

UAB „Baltnetos komunikacijos" aptarnauja 70 proc. Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų verslo centrų. Pastarieji optiniu ryšiu sujungti su bendrovės duomenų centru. Tai reiškia, kad šiuose verslo centruose įsikūrusioms įmonėms bei kitiems UAB „Baltnetos komunikacijos" klientams bus teikiamas neribojamas interneto greitis iki duomenų centro. Dėl šios naujovės bei šiais metais bendrovės numatytų 2 mln. Lt investicijų į tolimesnę optinio ryšio plėtrą dėka išaugsiančio aptarnaujamų įmonių tinklo, tikimasi sustiprinti „debesų kompiuterijos" paslaugų versle vystymuisi palankias sąlygas Lietuvoje.

Pasak UAB „Baltnetos komunikacijos" vadovo Mindaugo Pranskevičiaus, tai gali tiesiogiai atsiliepti tradicinės techninės IT infrastruktūros atsisakymui versle. „Naujiena ypač svarbi bendrovėms, kurios naudojasi ar planuoja naudotis „debesų kompiuterijos" paslaugomis. Šių paslaugų pagrindinė savybė yra ta, kad bendrovės informaciją saugo ne savo patalpose laikomuose serveriuose, o duomenų centruose, taip išvengdamos fizinių resursų įsigijimo sąnaudų."

„Debesų kompiuterijos" paslaugų kaina ir teikimo kokybė yra tiesiogiai priklausomos nuo sąryšio su duomenų centru. Nustojus riboti interneto greitį, bendrovių IT vartotojai nepajus jokių neigiamų efektų, migravus iš įprastos infrastruktūros į „debesį"", - sako M. Pranskevičius.

UAB „Baltnetos komunikacijos" teikia tiek duomenų perdavimo, tiek jų saugojimo duomenų centruose paslaugas. „Tarpininkų nebuvimas paslaugos teikimo grandinėje leidžia užtikrinti ne tik neribotą ryšio su duomenų centru spartą, tačiau ir sumažinti paslaugų kainą, o klientams atsiranda papildoma vertė dėl to, kad visoms IT paslaugoms yra vienas atsakomybės centras, kuris leidžia sulaukti greitesnės reakcijos ir gauti kokybiškas paslaugas", - aiškina M. Pranskevičius.

Šiuo metu UAB „Baltnetos komunikacijos" paslaugas teikia daugiau nei 4 tūkst. Lietuvos įmonių. 2011 m. bendrovė į optinio interneto (šviesolaidžio) plėtrą ketina investuoti 2 mln. litų. Tai suteiks galimybę paslaugas, taip pat ir neribotą tiesioginį sujungimą su duomenų centru, pasiūlyti dar platesniam įmonių ratui.