Klientų aptarnavimas: 8 700 800 88

2010.10.04

IT sistemų administratoriai trumpam tapo karinės korporacijos agentais

Paskutinę rugsėjo dieną IT sistemų administratoriai iš visos Lietuvos trumpam tapo karinės korporacijos agentais, kurių užduotis buvo sugrąžinti neaiškiomis aplinkybėmis dingusį slapto masinio poveikio ginklą. Tai buvo pagrindinė Vilniuje vykusio „SysAdmin 2010“ turnyro, kurio metu išrinkti geriausi šalies metų IT sistemų administratoriai, užduotis. Konkurse dalyvavo 7 komandos, kurias sudarė 28 skirtingų kompanijų atstovai.

„Sistemų administratorius galima būtų pavadinti daugelio šiuolaikinių verslo kompanijų pilkaisiais kardinolais, nes dažnai būtent nuo jų veiklos priklauso sklandus ir nepertraukiamas įmonių darbas. Todėl nusprendėme, kad neužtenka juos prisiminti vien tik per profesinę šventę – paskutinį liepos mėnesio penktadienį, ir sumanėme specialų turnyrą, kurio metu galėtume išrinkti geriausius šios profesijos atstovus“, - teigia renginio organizavusios IT bendrovės, UAB „Baltnetos komunikacijos“, generalinis direktorius Mindaugas Pranskevičius.

Turnyre „SysAdmin 2010“ dalyvavusios komandos turėjo įveikti 7 lygių užkoduotas užduotis, kurios buvo paslėptos įvairiose Vilniaus miesto vietose, neįprastuose ir apleistuose objektuose. Pasak M. Pranskevičiaus, turnyras buvo organizuotas taip, kad atskleistų ne tik profesines dalyvių žinias, bet ir pareikalautų analitinio mąstymo, greičio, orientacijos, sugebėjimų dirbti ekstremaliomis sąlygomis bei komandinio darbo įgūdžių. Pavyzdžiui, turnyro pabaigoje dalyviams teko pademonstruoti bombos išminavimo žinias.

Visas turnyro užduotis sėkmingai ir laiku išsprendė dvi sistemų administratorių komandos. Nugalėtojais pripažinti Simonas Kareiva, Martynas Baltrūnas, Dainius Sakalauskas ir Sergej Žarik, atstovaujantys skirtingas šalies IT bendroves. Jie tarpusavyje pasidalino 1000 eurų vertės piniginį prizą.

„Smagiausia buvo dalyvauti orientaciniame miesto žaidime, nes tokių žaidimų metu sprendžiamos įvairios ir nebūtinai kompiuterinės ar matematinės, kartais netgi labiau meninės užduotys. Tai buvo profesinis išbandymas visai komandai, nes itin svarbus buvo darbas kartu ir efektyvus užduočių pasidalinimas“, – teigia Simonas Kareiva, vienas iš turnyro „SysAdim 2010“ laimėtojų.

Geriausiems šių metų šalies sistemų administratoriams įteiktą piniginį prizą įsteigė IT bendrovė „Baltnetos komunikacijos” kartu su virtualizacijos sprendimų gamintojo „VMware“ atstovais Lietuvoje UAB „Fortevento“. Kompanija „NOD Baltic“ įteikė antivirusines programos licencijas metams, o išradingiausieji sistemų administratoriai buvo įvertinti specialiais prizais. Renginio metu visi dalyviai naudojosi mobiliu internetu, kurį teikė kompanija „Bitė Lietuva“.

Turnyro „SysAdmin 2010“ organizatoriai tikisi ir toliau tęsti šio renginio tradiciją, kad šis geriausių šalies sistemų administratorių konkursas taptų tradiciniu ir sutrauktų kuo daugiau dalyvių.