Klientų aptarnavimas: 8 700 800 88

2010.08.31

91 proc. lietuvių darbe kompiuterį naudoja asmeniniams reikalams

Tik 9 proc. Lietuvos gyventojų darbo laiko pašaliniams reikalams nešvaisto ir nė karto per dieną netikrina asmeninio elektroninio pašto bei nesilanko socialiniuose tinkluose. Tai parodė visuomenės nuomonės tyrimas, kurį šią vasarą atliko viena iš didžiausių IT ir duomenų perdavimo paslaugų kompanijų Lietuvoje „Baltnetos komunikacijos“ kartu su portalu „Delfi“.

40 proc. respondentų į klausimą, kiek kartų per dieną darbe naršo internete asmeniniais reikalais – tokiais kaip elektroninio pašto tikrinimas, bendravimas socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, facebook.com – atsakė, kad tai daro bene visą darbo dieną. Daugiau nei pusė apklaustųjų, t. y. 51 proc., darbe internetu „piktnaudžiauja“ nuo vieno iki dešimties kartu per dieną.

„Komunikacija tarp žmonių keičia savo formą – vis daugiau bendraujame virtualiai užuot susitikę iš tikrųjų. Daugelis mano, kad kelios minutėlės, skirtos išsiųsti asmeniniam laiškui darbo metu niekam nepakenks. Kol darbuotojai laikosi „kelių minutėlių per dieną“ taisyklės, viskas yra gerai, svarbiausia, kad asmeninių reikalų tvarkymui nebūtų skiriama didžioji darbo dienos dalis“, – teigia UAB „Baltnetos komunikacijos“ generalinis direktorius Mindaugas Pranskevičius

Apklausos duomenimis, darbo laiką švaistantys asmeniniams reikalams, nesibaimina, kad darbdavys gali sekti jų veiklą internete, skaityti elektroninius laiškus, nes mano, kad jis ir taip turi ką veikti. 31 proc. respondentų baiminasi, kad darbdavys arba juos stebi, arba bent jau labai norėtų tai daryti. Beje, 11 proc. apklaustųjų net nesitiki, kad tai – įmanoma.

Taip pat paaiškėjo, kad pusė Lietuvos gyventojų net nesiruošia atitrūkti nuo savo virtualios kasdienybės ir atostogaudami su savimi visuomet ima ir asmeninį kompiuterį.