Klientų aptarnavimas: 8 700 800 88

2009.04.28

„Baltnetos komunikacijos“ pajamos iš IT priežiūros paslaugos išaugo dvigubai

Kompleksinius informacinių technologijų (IT) ir duomenų perdavimo sprendimus verslui teikiančios bendrovės „Baltnetos komunikacijos“ pajamos iš IT priežiūros paslaugos per pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 123 procentais ir pasiekė 0,53 mln. litų. Didėjant IT ūkio priežiūros paslaugos apimtims, bendrovė per pastaruosius kelis mėnesius priėmė šešis naujus specialistus.

„Spartų IT ūkio priežiūros paslaugos augimą lėmė tai, kad, įmonės, norėdamos išlikti konkurencingos, siekia mažinti savo biuro kaštus, todėl ir samdo išorines kompanijas IT ūkio priežiūrai. Be to, vis daugiau verslo atstovų koncentruojasi ties pagrindine savo veikla, o specializuotas sritis, tarp jų ir IT ūkio priežiūrą, perduoda išorinėms bendrovėms“, – teigia bendrovės „Baltnetos komunikacijos“ produktų vadovas Dainius Viršila.

Anot D. Viršilos, paprastai aukštos kvalifikacijos vidinį IT specialistą bendrovei išlaikyti kainuoja daugiau, nei samdyti kompetentingą IT priežiūros paslaugas teikiančią įmonę, pavyzdžiui, „Baltnetos komunikacijos“ ima fiksuotą mėnesio mokestį už konkrečius atliktus darbus. O priimdamos nepatyrusį IT specialistą įmonės rizikuoja netekti svarbių duomenų, sutrikdyti efektyvų savo darbą ar laiku neįsidiegti naujovių ir taip atsilikti nuo konkurentų.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį sparčiai augo viena IT priežiūros paslaugos sričių – IT įrangos nuoma. Bendrovės pajamos už IT įrangos nuomą, lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai, išaugo 30 proc. Dažniausiai Lietuvos verslas nuomojosi kompiuterius (50 proc.), taip pat programinę įrangą (30 proc.) ir serverius (20 proc.). „Baltnetos komunikacijos“ IT įrangą nuomoja tik toms įmonėms, kurios naudojasi kompanijos IT nuolatinės priežiūros paslauga.

„Planuojame ir tolesnį spartų IT įrangos nuomos augimą, nes ši paslauga padeda verslui sutaupyti išlaidas, skiriamas IT ūkiui. Tarkime, įmonei reikia įsigyti 20 vienetų kompiuterių su „Windows XP“ operacine sistema, „MS Office“ paketu ir antivirusine programa – tai vidutiniškai kainuotų apie 60 tūkst. litų. Tačiau nuomojantis kompiuterius iš specializuotos kompanijos per mėnesį tektų išleisti tik apie 2 tūkst. litų. Tokiu būdu įmonė sutaupytų 58 tūkst. pradinių investicijų ir šiuos pinigus galėtų panaudoti verslo plėtrai, o nuomos mokestį mokėti iš uždirbto pelno“, – teigia bendrovės „Baltnetos komunikacijos“ produktų vadovas.

„Baltnetos komunikacijos“ prognozuoja, kad šiemet bendrovės pajamos už IT ūkio priežiūrą augs 40 proc. Pasak D. Viršilos, didesnio pajamų už šią paslaugą augimo neplanuojama, nes tikėtina, kad, esant sudėtingai ekonominei situacijai, kai kurios bendrovės bus privertos mažinti išlaidas, skirtas tinkamai IT ūkio priežiūrai.

Apie UAB „Baltnetos komunikacijos“

Bendrovė „Baltnetos komunikacijos“ yra viena didžiausių šalyje duomenų perdavimo paslaugų teikėjų verslui, užimanti 15 proc. šios rinkos.

UAB „Baltnetos komunikacijos“ teikia kompleksines duomenų perdavimo, duomenų centrų, IT ūkio priežiūros ir IP telefonijos paslaugas verslui. Pažangiausius sprendimus savo veikloje taikanti įmonė išskirtinį dėmesį skiria paslaugų ir klientų aptarnavimo kokybei, moderniausių technologijų diegimui.

Šiuo metu bendrovė paslaugas teikia Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, joje dirba 120 žmonių. 2008 m. UAB „Baltnetos komunikacijos“ apyvarta pasiekė 18,1 mln. litų.